Przejdź do głównej zawartości

Drenaż limfatyczny skuteczny sposób na zdrowie.Po zapoznaniu się z książką pt. "Limfa", stwierdziłam , że drenaż limfatyczny to zaproszenie do swojego ciała pięknego kwiatu, który ubogaci cały ogród. Około 70 % ludzkiego ciała składa się z wody: krwi, płynu śródmiąższowego i chłonki. Sama etymologia słowa : "limfa" znaczy woda. Duńska naukowiec Maiken Nedergaard dokonała wpaniełego odkrycia. Zidentyfikowała sieć naczyń limfatycznych w mózgu, które usuwają toksyny za pomocą płynu mózgowo - rdzeniowego. Układ glimfatyczny pracuje najbardziej, kiedy śpimy. 

Uczeni odkryli, iż słabe drenowanie limfatyczne opon mózgowych w ośrodkowym układzie nerwowym może prowadzić do zakłóceń poznawczych. Szlaki metylacyjne regulują procesy odtruwania oraz usprawniają procesy metaboliczne w organizmie. Udrożnienie wężłów chłonych, pachwinowych usuną nadmiar płynu angażując do pracy cału układ. Co bym zaleciła robić w domu i po za nim,by limfa płynęła prawidłowo? Na pewno: szczotkowanie na sucho, okłady z oleju rycynowego, pływanie, odzież uciskową, medytację, pilates, tai chi, zdrową żywność i zioła, refleksologię. Czy wiesz, że bóle gardła, ucha, głowy, zapalenie zatok i alergie to przczyna złego krążenia limfy w organizmie?

Neurolodzy odkryli, że naczynia chłonne w móżgu biorą udział w usuwaniu blaszek amyloidowych, co daje tyle,co usuwanie zanieczyszczeń neuronów. Co zatem jeść, by limfa krążyła prawidłowo?

- ananasy, papaję

- czosnek i cebulę

- grzyby

- algi

- cytrusy

- pokarmy bogate w pektynę : banany, brzoskwinie

mięso zwłaszcza czerwone

- mleko krowie , nabiał

Ważnym elementem terapii przeciwobrzękowej jest plastrowanie dynamiczne - kinesiotaping. Naklejanie taśm w odpowiednim kierunku może usprawnić przepływ chłonki. Stosowanie drenażu limfatycznego po mastektomii, operacjach, lipodemii. Zapraszam Cię do gabinetu na drenaż limfatyczny.

Masażystka Katarzyna Karska.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

RODZAJE MASAŻY

 

Energia jest w Tobie.

  Co raz częściej mój gabinet odwiedzają osoby z depresją i zaburzeniami lękowymi. Niestety jest to choroba, przypadłość Naszych czasów. Masaż w swojej cudownej odsłonie, aurze ma dostarczyć Nam endorfin, a także pomóc w szukaniu balansu między duszą, ciałem i umysłem. Masaż ma działanie uspakajające i może być fantastycznym przykładem medycznym do uzupełniania psychoterapii i farmakologii- czasem bezdyskusyjnym. Wszystko w Naszych głowach albo wolno płynie albo nieco bulgocze. Wszystko jest emocją.  Kiedyś na masażu zjawiła się u mnie dziewczyna , która z uśmiechem na ustach zaśpiewała:  „W mojej głowie wojna, myśli niespokojne”. Jako terapeutka już wiedziałam, że w sposób delikatny zasugerowała swój problem. Pytała, co zrobić by przestać bać się banalnych rzeczy? Uważam, że każdy z Nas powinien zawalczyć o siebie. Boisz się wyjść z domu- ubierz buty i wyjdź. Boisz się jechać autobusem. Przełam to – jedź. Po prostu przestaw głowę na słowa: tak, chcę, zrobię to. Chcesz odpocząć- odpo