Przejdź do głównej zawartości

Energia jest w Tobie.

 


Co raz częściej mój gabinet odwiedzają osoby z depresją i zaburzeniami lękowymi. Niestety jest to choroba, przypadłość Naszych czasów. Masaż w swojej cudownej odsłonie, aurze ma dostarczyć Nam endorfin, a także pomóc w szukaniu balansu między duszą, ciałem i umysłem. Masaż ma działanie uspakajające i może być fantastycznym przykładem medycznym do uzupełniania psychoterapii i farmakologii- czasem bezdyskusyjnym. Wszystko w Naszych głowach albo wolno płynie albo nieco bulgocze. Wszystko jest emocją. Kiedyś na masażu zjawiła się u mnie dziewczyna , która z uśmiechem na ustach zaśpiewała: „W mojej głowie wojna, myśli niespokojne”. Jako terapeutka już wiedziałam, że w sposób delikatny zasugerowała swój problem. Pytała, co zrobić by przestać bać się banalnych rzeczy?

Uważam, że każdy z Nas powinien zawalczyć o siebie. Boisz się wyjść z domu- ubierz buty i wyjdź. Boisz się jechać autobusem. Przełam to – jedź. Po prostu przestaw głowę na słowa: tak, chcę, zrobię to. Chcesz odpocząć- odpocznij, chcesz spać- śpij. Zacznij słuchać siebie, swojego wewnętrznego „ Ja”. Jesteśmy komórkami wieloświata, a wieloświat to Nasz mózg. Człowiek jest komórką nerwową, a mózg połączony z nią tworzy inteligencję kolektywną, która odbiera wszystkie bodźce z bycia tu i teraz. Uniwersalna świadomość zestawia z sobą plus i minus, dobro i zło, yin i yang. Energia życiowa jest energią polaryzacyjną, o dwóch różnych silach. Zrób przestrzeń dla swojej świadomości. Zatrzymaj się i pozwól sobie na zmiany. Kiedyś bardzo bałam się wyjścia ze swojej strefy komfortu. Dziś się z tego śmieje, robię w mig rzeczy, nad którymi niegdyś rozważałabym miesiącami.

Rzuć w kąt myśli złe, pokochaj te dobre. Niektórym rodzina daje wsparcie, otwórz się na Ich miłość, rozmawiaj o problemach, nie noś tego cholernego bólu w sobie. Przestań się zadręczać i żyj kolorowo na sto procent. Zobacz jak pięknym darem jest Nasz świat - pełen cudownych widoków, mórz, gór, lasów. Bezgranicznej przestrzeni. Ile dobra Cię otacza, ile miłości. Spróbuj zająć swoje myśli, by niezrozumiałe stało się jasne. Tego wewnętrznego piękna i blasku życzę Wam Moi Drodzy Czytelnicy.

Tym samym zapraszam na chwilę relaksu i uwolnienia emocji. 

Masaż lomi lomi to jest to! Nie bój się, jestem po to by Ci pomóc.

Katarzyna Karska 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Medycyna psychosomatyczna.

Dusza, ciało i rozum to jedna wielka substancja chemiczna porównywana z miłością, gdzie wszystko jest szczęściem. Gdyby było tak pięknie, a uczucie szybko by kwitło - ludzie z pewnością nie zapadaliby na choroby. Wątpliwa kwestia, a raczej często  wręcz niemożliwa. Freud odkrył, iż do naszej nieświadomości trafia stres ukryty, który niszczy i pożera niczym lew, Kartezjusz próbował rozdzielić ciało i duszę na dwie odrębne konstrukcje. Odmienne filozoficznie i medycznie. Inkorporacja, kontrola, autonomia i rywalizacja to szczegółowe etapy rozwoju człowieka. Z pewnością mają wpływ na kształtowanie się osobowości. Naukowcy udowodnili, iż kobieta w ciąży nosząca pod sercem dziecko musi dbać, by się nie denerwować. Kortyzol to chyba najbardziej niepożądana substancja dla embrionu niszcząca hipokamp. Badania wykazały, że jeżeli młoda mama czyta dziecku bajki, przed jego narodzeniem,  to u niemowlęcia wytwarzają się jakże potrzebne endorfiny. Maluszek zaczyna mocniej niż zawsze ssać kciuka, a

Rodzaje masaży.

 NOWOŚĆ DRENAŻ LIMFATYCZNY CIAŁA I TWARZY METODĄ NIEMIECKĄ !!!