Przejdź do głównej zawartości

Energia jest w Tobie.

 


Co raz częściej mój gabinet odwiedzają osoby z depresją i zaburzeniami lękowymi. Niestety jest to choroba, przypadłość Naszych czasów. Masaż w swojej cudownej odsłonie, aurze ma dostarczyć Nam endorfin, a także pomóc w szukaniu balansu między duszą, ciałem i umysłem. Masaż ma działanie uspakajające i może być fantastycznym przykładem medycznym do uzupełniania psychoterapii i farmakologii- czasem bezdyskusyjnym. Wszystko w Naszych głowach albo wolno płynie albo nieco bulgocze. Wszystko jest emocją. Kiedyś na masażu zjawiła się u mnie dziewczyna , która z uśmiechem na ustach zaśpiewała: „W mojej głowie wojna, myśli niespokojne”. Jako terapeutka już wiedziałam, że w sposób delikatny zasugerowała swój problem. Pytała, co zrobić by przestać bać się banalnych rzeczy?

Uważam, że każdy z Nas powinien zawalczyć o siebie. Boisz się wyjść z domu- ubierz buty i wyjdź. Boisz się jechać autobusem. Przełam to – jedź. Po prostu przestaw głowę na słowa: tak, chcę, zrobię to. Chcesz odpocząć- odpocznij, chcesz spać- śpij. Zacznij słuchać siebie, swojego wewnętrznego „ Ja”. Jesteśmy komórkami wieloświata, a wieloświat to Nasz mózg. Człowiek jest komórką nerwową, a mózg połączony z nią tworzy inteligencję kolektywną, która odbiera wszystkie bodźce z bycia tu i teraz. Uniwersalna świadomość zestawia z sobą plus i minus, dobro i zło, yin i yang. Energia życiowa jest energią polaryzacyjną, o dwóch różnych silach. Zrób przestrzeń dla swojej świadomości. Zatrzymaj się i pozwól sobie na zmiany. Kiedyś bardzo bałam się wyjścia ze swojej strefy komfortu. Dziś się z tego śmieje, robię w mig rzeczy, nad którymi niegdyś rozważałabym miesiącami.

Rzuć w kąt myśli złe, pokochaj te dobre. Niektórym rodzina daje wsparcie, otwórz się na Ich miłość, rozmawiaj o problemach, nie noś tego cholernego bólu w sobie. Przestań się zadręczać i żyj kolorowo na sto procent. Zobacz jak pięknym darem jest Nasz świat - pełen cudownych widoków, mórz, gór, lasów. Bezgranicznej przestrzeni. Ile dobra Cię otacza, ile miłości. Spróbuj zająć swoje myśli, by niezrozumiałe stało się jasne. Tego wewnętrznego piękna i blasku życzę Wam Moi Drodzy Czytelnicy.

Tym samym zapraszam na chwilę relaksu i uwolnienia emocji. 

Masaż lomi lomi to jest to! Nie bój się, jestem po to by Ci pomóc.

Katarzyna Karska 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

RODZAJE MASAŻY

 

Drenaż limfatyczny skuteczny sposób na zdrowie.

Po zapoznaniu się z książką pt. "Limfa", stwierdziłam , że drenaż limfatyczny to zaproszenie do swojego ciała pięknego kwiatu, który ubogaci cały ogród. Około 70 % ludzkiego ciała składa się z wody: krwi, płynu śródmiąższowego i chłonki. Sama etymologia słowa : "limfa" znaczy woda. Duńska naukowiec Maiken Nedergaard dokonała wpaniełego odkrycia. Zidentyfikowała sieć naczyń limfatycznych w mózgu, które usuwają toksyny za pomocą płynu mózgowo - rdzeniowego. Układ glimfatyczny pracuje najbardziej, kiedy śpimy.  Uczeni odkryli, iż słabe drenowanie limfatyczne opon mózgowych w ośrodkowym układzie nerwowym może prowadzić do zakłóceń poznawczych. Szlaki metylacyjne regulują procesy odtruwania oraz usprawniają procesy metaboliczne w organizmie. Udrożnienie wężłów chłonych, pachwinowych usuną nadmiar płynu angażując do pracy cału układ. Co bym zaleciła robić w domu i po za nim,by limfa płynęła prawidłowo?  Na pewno: szczotkowanie na sucho, okłady z oleju rycynowego, pływanie