Przejdź do głównej zawartości

Energia jest w Tobie.

 


Co raz częściej mój gabinet odwiedzają osoby z depresją i zaburzeniami lękowymi. Niestety jest to choroba, przypadłość Naszych czasów. Masaż w swojej cudownej odsłonie, aurze ma dostarczyć Nam endorfin, a także pomóc w szukaniu balansu między duszą, ciałem i umysłem. Masaż ma działanie uspakajające i może być fantastycznym przykładem medycznym do uzupełniania psychoterapii i farmakologii- czasem bezdyskusyjnym. Wszystko w Naszych głowach albo wolno płynie albo nieco bulgocze. Wszystko jest emocją. Kiedyś na masażu zjawiła się u mnie dziewczyna , która z uśmiechem na ustach zaśpiewała: „W mojej głowie wojna, myśli niespokojne”. Jako terapeutka już wiedziałam, że w sposób delikatny zasugerowała swój problem. Pytała, co zrobić by przestać bać się banalnych rzeczy?

Uważam, że każdy z Nas powinien zawalczyć o siebie. Boisz się wyjść z domu- ubierz buty i wyjdź. Boisz się jechać autobusem. Przełam to – jedź. Po prostu przestaw głowę na słowa: tak, chcę, zrobię to. Chcesz odpocząć- odpocznij, chcesz spać- śpij. Zacznij słuchać siebie, swojego wewnętrznego „ Ja”. Jesteśmy komórkami wieloświata, a wieloświat to Nasz mózg. Człowiek jest komórką nerwową, a mózg połączony z nią tworzy inteligencję kolektywną, która odbiera wszystkie bodźce z bycia tu i teraz. Uniwersalna świadomość zestawia z sobą plus i minus, dobro i zło, yin i yang. Energia życiowa jest energią polaryzacyjną, o dwóch różnych silach. Zrób przestrzeń dla swojej świadomości. Zatrzymaj się i pozwól sobie na zmiany. Kiedyś bardzo bałam się wyjścia ze swojej strefy komfortu. Dziś się z tego śmieje, robię w mig rzeczy, nad którymi niegdyś rozważałabym miesiącami.

Rzuć w kąt myśli złe, pokochaj te dobre. Niektórym rodzina daje wsparcie, otwórz się na Ich miłość, rozmawiaj o problemach, nie noś tego cholernego bólu w sobie. Przestań się zadręczać i żyj kolorowo na sto procent. Zobacz jak pięknym darem jest Nasz świat - pełen cudownych widoków, mórz, gór, lasów. Bezgranicznej przestrzeni. Ile dobra Cię otacza, ile miłości. Spróbuj zająć swoje myśli, by niezrozumiałe stało się jasne. Tego wewnętrznego piękna i blasku życzę Wam Moi Drodzy Czytelnicy.

Tym samym zapraszam na chwilę relaksu i uwolnienia emocji. 

Masaż lomi lomi to jest to! Nie bój się, jestem po to by Ci pomóc.

Katarzyna Karska 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

RODZAJE MASAŻY

 

Choroba Bechterewa

Sama nazwa brzmi poważnie, kto zmaga się z tą dolegliwością , wie że łatwo nie jest.  To choroba zapalna atakująca stawy krzyżowo- biodrowe, tkanki okołokręgosłupowe, ból zlokalizowany jest także w odcinku szyjnym i obręczy barkowej. Jednym słowem mówiąc  schorzenie dotyczy nie najmniejszego procentu układu, jakim jest w swej całości człowiek.  Wiadomo, że w tym przypadku ruchomość kręgosłupa jest znacznie ograniczona.  Co jest tego powodem? Przyczyną pierwotną jest stenoza cenralna, spowodowana  zmianami wtórnymi na wyrostkach stawowych dolnych, co powoduje zwężenie światła kanału kręgowego. Zanikom ulegają mięśnie, kostnieją więzadła. Z powodu obciążeń cierpi Nasza postawa ciała, która jest obolała oraz pochylona.  Pomiarowi siły mięśniowej służy test Lovetta, który wykonuje przed rozpoczęciem masażu, w niektórych jednostkach chorobowych. Masaż stanowi podstawę do wykonywania dalszych etapów postępowania terapeutycznego: fizykoterapii, kinezyterapii. Jakie zabiegi fizykalne polecam?

Drenaż limfatyczny skuteczny sposób na zdrowie.

Po zapoznaniu się z książką pt. "Limfa", stwierdziłam , że drenaż limfatyczny to zaproszenie do swojego ciała pięknego kwiatu, który ubogaci cały ogród. Około 70 % ludzkiego ciała składa się z wody: krwi, płynu śródmiąższowego i chłonki. Sama etymologia słowa : "limfa" znaczy woda. Duńska naukowiec Maiken Nedergaard dokonała wpaniełego odkrycia. Zidentyfikowała sieć naczyń limfatycznych w mózgu, które usuwają toksyny za pomocą płynu mózgowo - rdzeniowego. Układ glimfatyczny pracuje najbardziej, kiedy śpimy.  Uczeni odkryli, iż słabe drenowanie limfatyczne opon mózgowych w ośrodkowym układzie nerwowym może prowadzić do zakłóceń poznawczych. Szlaki metylacyjne regulują procesy odtruwania oraz usprawniają procesy metaboliczne w organizmie. Udrożnienie wężłów chłonych, pachwinowych usuną nadmiar płynu angażując do pracy cału układ. Co bym zaleciła robić w domu i po za nim,by limfa płynęła prawidłowo?  Na pewno: szczotkowanie na sucho, okłady z oleju rycynowego, pływanie