Przejdź do głównej zawartości

Energia jako siła materii.

 


Jako masażystka pracuję z ciałem i subtelną energią. Myśl ludzka wyprzedza wszelkie, niewyobrażalne prawidła i staje się metodą w leczeniu chorób. Nigdy nie przepadałam w szkole za fizyką. Na studiach biofizyka, stała się na tyle interesująca, iż przytoczę pewne tezy z tegoż pola nauki. Energia wypełnia materię na poziomie atomów, cząsteczek i elementarnych fal. Nie bez powodu Max Planck otrzymał w 1918 roku Nagrodę Nobla. Materia to siła , która kryje się w sposób świadomy. Jeśli zaobserwujemy dwa bursztynu, leżące blisko siebie. Zauważymy, iż będzie je łączyła niewidzialna, wspomniana siła wody, ściągająca je do pierwotnej, macierzystej przestrzeni. Kirlianowi udało się sfotografować wyładowanie koronowe. Świeży, zdrowy liść emanuje jaskrawą, barwną aurą. Po przekrojeniu rośliny widzimy tę samą aurę, jako obrys. Zjawisko nazywane jest efektem fantomowego liścia.

W medycynie energetycznej uważa się, iż każdy organizm ożywiony jak i nie, posiada pole eteryczne. Tao to osobisty ładunek każdego z Nas. Doświadczenia naukowe obrazują, że ludzie, którzy doświadczyli śmierci klinicznej, widzieli piękne światło. Nauka wyjaśnia ten stan jako fragment mózgu odpowiedzialny za postrzeganie ciała, czyli skrzyżowania skroniowo- ciemieniowe, tworzące owe poczucie bywania poza ciałem.

Pracując już jakiś czas z ludźmi, kilkanaście razy miałam w rękach niesamowite mrowienie wręcz przeszły mnie prądy. Okazuje się, iż moja wysoka wibracja energetyczna zetknęła się z cząsteczkami biopola pacjenta. Ręce stały się korytarzem siły, która wyzwoliła w ciele chorego niesamowite powody do pełnej regeneracji.  „Leczenie to autonomiczna reakcja na określoną potrzebę”. Jill Blakeway zajmująca się akupunkturą, wyleczyła ból fantomowy za pomocą siły sugestii. Wykonała zabieg akupunktury w myślach, to znaczy powbijała igły w miejsca, w którym nie było już kończyny dolnej. Projekcję przeprowadziła w sposób skrupulatny, co wywołało efekt placebo. Pod wpływem tego działania, ból zniknął. Często masując człowieka, wyobrażam go sobie jako zdrowego, uśmiechniętego, biegającego boso po trawie. Wytwarzam obraz pozytywny. Podobne ćwiczenie sugeruję Wam Drodzy Czytelnicy.

Zaprojektujcie sobie w umyśle 10 rzeczy, które wywołują uśmiech na Waszych twarzach. Proces uzdrawiania zaczyna się w momencie puszczania negatywnych emocji np. wybaczania krzywd.

Dla mnie prywatnie - niepowtarzalne rezultaty uzyskali Bengston i Krinsley. Za pomocą eksperymentów poznawczych spowodowali remisję nowotworów u myszy. Zatem energia leczy ze stanów beznadziejnych, co jest potwierdzone naukowo. Co więcej pasja uczonych przekaracza granice konwencjonalnej nauki. 

Przechodząc do wykorzystania maszyn w fizjoterapii, zafascynowały mnie modele cybernetyczne. Co to takiego? Wszelkiego rodzaju obrazowanie trójwymiarowe, sterowane protezami za pomocą fal mózgowych. Reoambulator pomaga uczyć chodzić na nowo, co jest przyszłością dla osób niepełnosprawnych. Masaże, osteopatia, chiropraktyka otwierają ciało na cudowną energię. Światło energetyczne jako droga taotyczna , będąca kierunkowskazem dla odczuwających ból fizyczny, czy psychosmatyczny.

W tym trudnym czasie epidemii ładujmy nasze głowy słońcem, niech każdy jego promień będzie stwarzał nowy, piękny dzień.

Katarzyna Karska.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Równowaga miednicy.

Miednica to jedna z najważniejszych elementów kośca człowieka. Nierównowaga statyczna miednicy, bierze swoją patogenezę w zaburzeniach czynności stawów krzyżowo- biodrowych. Przyczyną ów patologii jest stres pierwotny, jak i wtórny. Psychogenne wady postawy kształtowane są we wczesnym dzieciństwie. Mam tu na myśli również konkretny obraz zawieszenia emocji w ciele. Typ zniekształcenia np. "strach na wróble " dotyczy przejścia piersiowo- lędźwiowego kręgosłupa, stawu biodrowego i miednicy. Napięcie to szczególnie przybliża amerykański psychiatra Alexander Lowen. Wspomniana powyżej pozycja ciała charakteryzuje się poczuciem winy oraz tłumieniem przemocy doświadczanej w wieku dziecięcym. Jeżeli za wcześnie spionizujemy swoje pociechy lub zbyt szybko wysadzimyy je na nocnik, to może to szeroko odbić się we wszelkich wadach rozwojowych. Nie można również bagatelizować wszelkich urazów np. upadek na kość ogonową, czy porody, które generują owe schorzenia miednicy. Po

Masaż świecą.

Masaż świecą wywodzi się ze świata Orientu. Sam masaż opiera się na technikach relaksacyjnych i obejmuje całe ciało. Bazą podgrzewanych świec są oleje roślinne m.in. olej sojowy. Słynie on ze swoich dobroczynnych właściwości. Ciepły, naturalny wosk uleczy i pomoże w wielu dolegliwościach.   Nie od dziś wiadomo, że ciepło to najlepszy afrodyzjak dla duszy i ciała. Masaż w połączeniu z olejkiem patchuli odpręży Twoje przebodźcowane ciało. Patuchula to roślina występująca w Azji , jej rdzenna nazwa oznacza zapach zielonego liścia.  Sam olejek to naprawdę 100 % dobra, bowiem ma wszechstronne działanie : - reguluje gospodarkę płynami - zwalcza trądzik: - łojotok - pomaga pozbyć się cellulitu - dobrze działa na stawy  Kolejnym składnikiem kompozycji jest pomarańcza. Otóż olejek ten ma właściwości antyseptyczne i uspakajające złagodzi bóle głowy, nerwobóle. To bardzo dobre rozwiązanie dla Pań źle odczuwających miesiączki i okres menopauzy. Następnym komponentem zapac

Dysfunkcje stawu biodrowego.

  Ból stawu biodrowego jest bardzo nieznośny i dokuczliwy. Pacjenci uskarżają się na objawy dysfunkcyjne takie jak: dolegliwości w stanie spoczynku – atakujące w nocy, zdarzają się również bóle podczas marszu, a także gdy krótkotrwale chodzimy, czy stoimy. Patogeneza koksartozy ma swoje lustrzane odbicie w czynnikach psychogennych. Po pierwsze trzeba wyjaśnić, czym jest dystrakcja? To po prostu odseparowanie od siebie głowy i panewki kości, powodujące brak jej poślizgu po powierzchni stawów. Co jest przyczyną choroby? Na pewno wrodzone predyspozycje strukturalne, nierównowaga statyczna miednicy, zespół Th 12 oraz zespół pseudołąkotkowy kolana. Koksartoza wtórna powstaje również na drodze zwyrodnień, wrodzonych zwichnięć, dysplazji oraz martwicy jałowej. Występują także typowe stany powypadkowe lub pooperacyjne, co wyjaśnia ów stan rzeczy. Główne objawy chorobowe to : - bóle stawu biodrowego - bóle lędźwiowe - bóle kolan - ból w okolicy stawu krzyżowo- biodrowego - o