Przejdź do głównej zawartości

Energia jako siła materii.

 


Jako masażystka pracuję z ciałem i subtelną energią. Myśl ludzka wyprzedza wszelkie, niewyobrażalne prawidła i staje się metodą w leczeniu chorób. Nigdy nie przepadałam w szkole za fizyką. Na studiach biofizyka, stała się na tyle interesująca, iż przytoczę pewne tezy z tegoż pola nauki. Energia wypełnia materię na poziomie atomów, cząsteczek i elementarnych fal. Nie bez powodu Max Planck otrzymał w 1918 roku Nagrodę Nobla. Materia to siła , która kryje się w sposób świadomy. Jeśli zaobserwujemy dwa bursztynu, leżące blisko siebie. Zauważymy, iż będzie je łączyła niewidzialna, wspomniana siła wody, ściągająca je do pierwotnej, macierzystej przestrzeni. Kirlianowi udało się sfotografować wyładowanie koronowe. Świeży, zdrowy liść emanuje jaskrawą, barwną aurą. Po przekrojeniu rośliny widzimy tę samą aurę, jako obrys. Zjawisko nazywane jest efektem fantomowego liścia.

W medycynie energetycznej uważa się, iż każdy organizm ożywiony jak i nie, posiada pole eteryczne. Tao to osobisty ładunek każdego z Nas. Doświadczenia naukowe obrazują, że ludzie, którzy doświadczyli śmierci klinicznej, widzieli piękne światło. Nauka wyjaśnia ten stan jako fragment mózgu odpowiedzialny za postrzeganie ciała, czyli skrzyżowania skroniowo- ciemieniowe, tworzące owe poczucie bywania poza ciałem.

Pracując już jakiś czas z ludźmi, kilkanaście razy miałam w rękach niesamowite mrowienie wręcz przeszły mnie prądy. Okazuje się, iż moja wysoka wibracja energetyczna zetknęła się z cząsteczkami biopola pacjenta. Ręce stały się korytarzem siły, która wyzwoliła w ciele chorego niesamowite powody do pełnej regeneracji.  „Leczenie to autonomiczna reakcja na określoną potrzebę”. Jill Blakeway zajmująca się akupunkturą, wyleczyła ból fantomowy za pomocą siły sugestii. Wykonała zabieg akupunktury w myślach, to znaczy powbijała igły w miejsca, w którym nie było już kończyny dolnej. Projekcję przeprowadziła w sposób skrupulatny, co wywołało efekt placebo. Pod wpływem tego działania, ból zniknął. Często masując człowieka, wyobrażam go sobie jako zdrowego, uśmiechniętego, biegającego boso po trawie. Wytwarzam obraz pozytywny. Podobne ćwiczenie sugeruję Wam Drodzy Czytelnicy.

Zaprojektujcie sobie w umyśle 10 rzeczy, które wywołują uśmiech na Waszych twarzach. Proces uzdrawiania zaczyna się w momencie puszczania negatywnych emocji np. wybaczania krzywd.

Dla mnie prywatnie - niepowtarzalne rezultaty uzyskali Bengston i Krinsley. Za pomocą eksperymentów poznawczych spowodowali remisję nowotworów u myszy. Zatem energia leczy ze stanów beznadziejnych, co jest potwierdzone naukowo. Co więcej pasja uczonych przekaracza granice konwencjonalnej nauki. 

Przechodząc do wykorzystania maszyn w fizjoterapii, zafascynowały mnie modele cybernetyczne. Co to takiego? Wszelkiego rodzaju obrazowanie trójwymiarowe, sterowane protezami za pomocą fal mózgowych. Reoambulator pomaga uczyć chodzić na nowo, co jest przyszłością dla osób niepełnosprawnych. Masaże, osteopatia, chiropraktyka otwierają ciało na cudowną energię. Światło energetyczne jako droga taotyczna , będąca kierunkowskazem dla odczuwających ból fizyczny, czy psychosmatyczny.

W tym trudnym czasie epidemii ładujmy nasze głowy słońcem, niech każdy jego promień będzie stwarzał nowy, piękny dzień.

Katarzyna Karska.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Choroba Bechterewa

Sama nazwa brzmi poważnie, kto zmaga się z tą dolegliwością , wie że łatwo nie jest.  To choroba zapalna atakująca stawy krzyżowo- biodrowe, tkanki okołokręgosłupowe, ból zlokalizowany jest także w odcinku szyjnym i obręczy barkowej. Jednym słowem mówiąc  schorzenie dotyczy nie najmniejszego procentu układu, jakim jest w swej całości człowiek.  Wiadomo, że w tym przypadku ruchomość kręgosłupa jest znacznie ograniczona.  Co jest tego powodem? Przyczyną pierwotną jest stenoza cenralna, spowodowana  zmianami wtórnymi na wyrostkach stawowych dolnych, co powoduje zwężenie światła kanału kręgowego. Zanikom ulegają mięśnie, kostnieją więzadła. Z powodu obciążeń cierpi Nasza postawa ciała, która jest obolała oraz pochylona.  Pomiarowi siły mięśniowej służy test Lovetta, który wykonuje przed rozpoczęciem masażu, w niektórych jednostkach chorobowych. Masaż stanowi podstawę do wykonywania dalszych etapów postępowania terapeutycznego: fizykoterapii, kinezyterapii. Jakie zabiegi fizykalne polecam?

Drenaż limfatyczny skuteczny sposób na zdrowie.

Po zapoznaniu się z książką pt. "Limfa", stwierdziłam , że drenaż limfatyczny to zaproszenie do swojego ciała pięknego kwiatu, który ubogaci cały ogród. Około 70 % ludzkiego ciała składa się z wody: krwi, płynu śródmiąższowego i chłonki. Sama etymologia słowa : "limfa" znaczy woda. Duńska naukowiec Maiken Nedergaard dokonała wpaniełego odkrycia. Zidentyfikowała sieć naczyń limfatycznych w mózgu, które usuwają toksyny za pomocą płynu mózgowo - rdzeniowego. Układ glimfatyczny pracuje najbardziej, kiedy śpimy.  Uczeni odkryli, iż słabe drenowanie limfatyczne opon mózgowych w ośrodkowym układzie nerwowym może prowadzić do zakłóceń poznawczych. Szlaki metylacyjne regulują procesy odtruwania oraz usprawniają procesy metaboliczne w organizmie. Udrożnienie wężłów chłonych, pachwinowych usuną nadmiar płynu angażując do pracy cału układ. Co bym zaleciła robić w domu i po za nim,by limfa płynęła prawidłowo?  Na pewno: szczotkowanie na sucho, okłady z oleju rycynowego, pływanie

Energia jest w Tobie.

  Co raz częściej mój gabinet odwiedzają osoby z depresją i zaburzeniami lękowymi. Niestety jest to choroba, przypadłość Naszych czasów. Masaż w swojej cudownej odsłonie, aurze ma dostarczyć Nam endorfin, a także pomóc w szukaniu balansu między duszą, ciałem i umysłem. Masaż ma działanie uspakajające i może być fantastycznym przykładem medycznym do uzupełniania psychoterapii i farmakologii- czasem bezdyskusyjnym. Wszystko w Naszych głowach albo wolno płynie albo nieco bulgocze. Wszystko jest emocją.  Kiedyś na masażu zjawiła się u mnie dziewczyna , która z uśmiechem na ustach zaśpiewała:  „W mojej głowie wojna, myśli niespokojne”. Jako terapeutka już wiedziałam, że w sposób delikatny zasugerowała swój problem. Pytała, co zrobić by przestać bać się banalnych rzeczy? Uważam, że każdy z Nas powinien zawalczyć o siebie. Boisz się wyjść z domu- ubierz buty i wyjdź. Boisz się jechać autobusem. Przełam to – jedź. Po prostu przestaw głowę na słowa: tak, chcę, zrobię to. Chcesz odpocząć- odpo