Przejdź do głównej zawartości

Świecowanie/ konchowanie uszu.


Konchowaniem uszu zajmowano się od wieków. Starożytni Egipcjanie, Aztekowie, Majowie oraz Słowianie wykorzystywali ten zabieg do uzdrawiania. Poczatkowo do sesji wykorzystywano muszlę ślimaka morskiego, na płaskie części sypano rozmaite zioła, zakrapiano aromatycznymi olejakami i spalano. W tym momencie rozpoczynał się tajemniczy proces.

Podczas spalania świecy wytwarza się podciśnienie tzw. "efekt domina" co jest zgodne i zasadne z prawami fizyki. Ponadto detoksykacja przywraca wszelką równowagę organizmu. Propolis działa bakteriobójczo, co skutkuje zmniejszeniem przeziębień w ciagu roku. Świetne działanie, jeżeli chodzi o uciązliwe dolegliwości: migreny, zapalenia zatok, szumu uszne, poprawia się smak, słuch ,węch. No i te cudowne uczucie odetkania nosa, które dla alergików jest zbawienny.

Konchowanie uspakaja, a wytwarzajace się ciepło wpływa korzystnie na układ nerwowy. Jeżeli Jesteście uczuleni na produkty pszczele lub posiadacie wysiękowe zapalenie uszu stanowczo, odradzam przeprowadzenia tegoż zabiegu.

Świecowanie można wykorzystać u dzieci, dlatego iż działanie jest delikatniejsze.

Wracajac do samej genezy metody, znana była również u Słowian. Znachorki, czy też potocznie zwane „ babki” leczyły za pomocą nagrzewań. W Polsce rytuał rozpowszechnił Adam Wiśniowiecki – zielarz, energoterapeuta. Produkty tego Pana są opatentowane i pracuję tylko na nich. Czy w to wierzycie, czy nie płomień oczyszcza czakry. Często gromadzimy przeróżne energie: w pracy, szkole, supermarkecie. Czsami bywa tak, że są osoby pozytywnie na Nas działające, mówimy, wtedy „nadajemy na tych samych falach”. Jednak zdarzają się ludzie toksyczni, przy Nich możemy odczuwać spadek energii- takie „ wampirki wnergetyczne”. W swojej pracy rozgraniczam te dwie kwesie, niektórzy pacjenci po prostu mają w organizmie ognisko chorobowe , a ręce terapeuty zasilają niejako pewne braki energetyczne. Warto oczyszczać pomieszczenie białą szałwią, to naprawdę dobry, sprawdzony sposób.

Uważam, iż rzeczą priorytetową jest spokój osoby wykonującej zabieg oraz jakość świec i konch. Przestrzegam przed produktami chińskimi, czy taniochami z Internetu! Działanie żadne, niska cena równa się niska jakość.

Mogę Was zapewnić o bezpieczeństwie konchowania uszu i o wspaniałych efektach leczniczych i kosmetycznych. Zapraszam ciepło na zabiegi.


Katarzyna Karska.

     

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

RODZAJE MASAŻY

 

Drenaż limfatyczny skuteczny sposób na zdrowie.

Po zapoznaniu się z książką pt. "Limfa", stwierdziłam , że drenaż limfatyczny to zaproszenie do swojego ciała pięknego kwiatu, który ubogaci cały ogród. Około 70 % ludzkiego ciała składa się z wody: krwi, płynu śródmiąższowego i chłonki. Sama etymologia słowa : "limfa" znaczy woda. Duńska naukowiec Maiken Nedergaard dokonała wpaniełego odkrycia. Zidentyfikowała sieć naczyń limfatycznych w mózgu, które usuwają toksyny za pomocą płynu mózgowo - rdzeniowego. Układ glimfatyczny pracuje najbardziej, kiedy śpimy.  Uczeni odkryli, iż słabe drenowanie limfatyczne opon mózgowych w ośrodkowym układzie nerwowym może prowadzić do zakłóceń poznawczych. Szlaki metylacyjne regulują procesy odtruwania oraz usprawniają procesy metaboliczne w organizmie. Udrożnienie wężłów chłonych, pachwinowych usuną nadmiar płynu angażując do pracy cału układ. Co bym zaleciła robić w domu i po za nim,by limfa płynęła prawidłowo?  Na pewno: szczotkowanie na sucho, okłady z oleju rycynowego, pływanie

Energia jest w Tobie.

  Co raz częściej mój gabinet odwiedzają osoby z depresją i zaburzeniami lękowymi. Niestety jest to choroba, przypadłość Naszych czasów. Masaż w swojej cudownej odsłonie, aurze ma dostarczyć Nam endorfin, a także pomóc w szukaniu balansu między duszą, ciałem i umysłem. Masaż ma działanie uspakajające i może być fantastycznym przykładem medycznym do uzupełniania psychoterapii i farmakologii- czasem bezdyskusyjnym. Wszystko w Naszych głowach albo wolno płynie albo nieco bulgocze. Wszystko jest emocją.  Kiedyś na masażu zjawiła się u mnie dziewczyna , która z uśmiechem na ustach zaśpiewała:  „W mojej głowie wojna, myśli niespokojne”. Jako terapeutka już wiedziałam, że w sposób delikatny zasugerowała swój problem. Pytała, co zrobić by przestać bać się banalnych rzeczy? Uważam, że każdy z Nas powinien zawalczyć o siebie. Boisz się wyjść z domu- ubierz buty i wyjdź. Boisz się jechać autobusem. Przełam to – jedź. Po prostu przestaw głowę na słowa: tak, chcę, zrobię to. Chcesz odpocząć- odpo