Przejdź do głównej zawartości

Świecowanie/ konchowanie uszu.


Konchowaniem uszu zajmowano się od wieków. Starożytni Egipcjanie, Aztekowie, Majowie oraz Słowianie wykorzystywali ten zabieg do uzdrawiania. Poczatkowo do sesji wykorzystywano muszlę ślimaka morskiego, na płaskie części sypano rozmaite zioła, zakrapiano aromatycznymi olejakami i spalano. W tym momencie rozpoczynał się tajemniczy proces.

Podczas spalania świecy wytwarza się podciśnienie tzw. "efekt domina" co jest zgodne i zasadne z prawami fizyki. Ponadto detoksykacja przywraca wszelką równowagę organizmu. Propolis działa bakteriobójczo, co skutkuje zmniejszeniem przeziębień w ciagu roku. Świetne działanie, jeżeli chodzi o uciązliwe dolegliwości: migreny, zapalenia zatok, szumu uszne, poprawia się smak, słuch ,węch. No i te cudowne uczucie odetkania nosa, które dla alergików jest zbawienny.

Konchowanie uspakaja, a wytwarzajace się ciepło wpływa korzystnie na układ nerwowy. Jeżeli Jesteście uczuleni na produkty pszczele lub posiadacie wysiękowe zapalenie uszu stanowczo, odradzam przeprowadzenia tegoż zabiegu.

Świecowanie można wykorzystać u dzieci, dlatego iż działanie jest delikatniejsze.

Wracajac do samej genezy metody, znana była również u Słowian. Znachorki, czy też potocznie zwane „ babki” leczyły za pomocą nagrzewań. W Polsce rytuał rozpowszechnił Adam Wiśniowiecki – zielarz, energoterapeuta. Produkty tego Pana są opatentowane i pracuję tylko na nich. Czy w to wierzycie, czy nie płomień oczyszcza czakry. Często gromadzimy przeróżne energie: w pracy, szkole, supermarkecie. Czsami bywa tak, że są osoby pozytywnie na Nas działające, mówimy, wtedy „nadajemy na tych samych falach”. Jednak zdarzają się ludzie toksyczni, przy Nich możemy odczuwać spadek energii- takie „ wampirki wnergetyczne”. W swojej pracy rozgraniczam te dwie kwesie, niektórzy pacjenci po prostu mają w organizmie ognisko chorobowe , a ręce terapeuty zasilają niejako pewne braki energetyczne. Warto oczyszczać pomieszczenie białą szałwią, to naprawdę dobry, sprawdzony sposób.

Uważam, iż rzeczą priorytetową jest spokój osoby wykonującej zabieg oraz jakość świec i konch. Przestrzegam przed produktami chińskimi, czy taniochami z Internetu! Działanie żadne, niska cena równa się niska jakość.

Mogę Was zapewnić o bezpieczeństwie konchowania uszu i o wspaniałych efektach leczniczych i kosmetycznych. Zapraszam ciepło na zabiegi.


Katarzyna Karska.

     

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Równowaga miednicy.

Masaż świecą.

Dysfunkcje stawu biodrowego.

Ból stawu biodrowego jest bardzo nieznośny i dokuczliwy. Pacjenci uskarżają się na objawy dysfunkcyjne takie jak: dolegliwości w stanie spoczynku – atakujące w nocy, zdarzają się również bóle podczas marszu, a także gdy krótkotrwale chodzimy, czy stoimy. Patogeneza koksartozy ma swoje lustrzane odbicie w czynnikach psychogennych. Po pierwsze trzeba wyjaśnić, czym jest dystrakcja? To po prostu odseparowanie od siebie głowy i panewki kości, powodujące brak jej poślizgu po powierzchni stawów. Co jest przyczyną choroby? Na pewno wrodzone predyspozycje strukturalne, nierównowaga statyczna miednicy, zespół Th 12 oraz zespół pseudołąkotkowy kolana. Koksartoza wtórna powstaje również na drodze zwyrodnień, wrodzonych zwichnięć, dysplazji oraz martwicy jałowej. Występują także typowe stany powypadkowe lub pooperacyjne, co wyjaśnia ów stan rzeczy.
Główne objawy chorobowe to : - bóle stawu biodrowego - bóle lędźwiowe - bóle kolan - ból w okolicy stawu krzyżowo- biodrowego - objawy w zespole wiązadeł : b…