Przejdź do głównej zawartości

Masaż balijski.


Moja wędrówka poprzez masaże orientalne to najlepsza z podróży, to cudowna przygoda życia. Zgodna, jak najbardziej z moim pojmowaniem świata jako komponentu, zbudowanego z subtelnych ciał astralnych i fizycznych. Świata, gdzie główną wartością jest Bóg oraz poszanowanie poglądów drugiej jednostki. Gdzie to właśnie Stwórca stoi w centrum a obok niego kroczy człowiek prowadzony światłem miłości. Miłości troskliwej, opiekuńczej, dobrej. Moje terapie oznaczają „gong”, czyli pałac trudu, jaki muszę włożyć, by zbudować imperium. Imperium zaufania i zrozumienia, które są potrzebne każdemu człowiekowi.

Bali to urokliwy kraj, miejsce ludzi szczęśliwych, tryskających witalnością i urodą rdzennych kobiet. Legenda głosi, iż bogini Lakszimi uczyła tej pięknej sztuki uzdrawiania Balijki. Jeśli mowa o mądrości to trzeba zahaczyć o ajurwedę  bo z niej pochodzi niesamowita wiedza i korzenna siła tegoż rytuału. Dla mnie ukoronowaniem każdej sesji jest uciskowy masaż twarzy i głowy. Idealny przy migrenach z aurą, migrenach porażennych, bólach głowy z odbiciem.

Masaż balijski to jakby gra na instrumencie, gdzie każda technika, ucisk, czy głębsza technika manualna jest niesamowitym dostrojeniem czakr a w końcu duszy. Masaż jawajski oddziałuje dłońmi przez akupresurę i aromaterapię, łączy wspomnianą ajurwedę jak i techniki indonezyjskie. To świetny zabieg relaksacyjny z elementami refleksoterapii stóp. Często z masaży tego typu korzystają sportowcy, ponieważ głęboko wnika w tkankę i niweluje ból. Limfa zostaje przepchana a toksyny uwalniane są przez pot lub częste oddawanie moczu tuż po zabiegu. Ten rodzaj terapii może stać się fantastycznym prezentem pod choinkę. Jeśli masz dylemat w co zainwestować, zainwestuj w zdrowie swojego męża, żony, czy mamy. To zależy tylko od Ciebie. Ja mogę Cię tylko w delikatny sposób zaprosić  na przyjemne spędzenie czasu i relaks.

Korzyści masażu balijskiego:

- nawilża i pielęgnuję skórę
- detoksykuje organizm
-łagodzi bóle głowy i migreny
- poprawia nastrój i sen
- wspomaga utratę wagi
- modeluje sylwetkę
- zmniejsza podatność na alergie

Katarzyna Karska.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rodzaje masaży.

 NOWOŚĆ DRENAŻ LIMFATYCZNY CIAŁA I TWARZY METODĄ NIEMIECKĄ !!!

Medycyna psychosomatyczna.

Dusza, ciało i rozum to jedna wielka substancja chemiczna porównywana z miłością, gdzie wszystko jest szczęściem. Gdyby było tak pięknie, a uczucie szybko by kwitło - ludzie z pewnością nie zapadaliby na choroby. Wątpliwa kwestia, a raczej często  wręcz niemożliwa. Freud odkrył, iż do naszej nieświadomości trafia stres ukryty, który niszczy i pożera niczym lew, Kartezjusz próbował rozdzielić ciało i duszę na dwie odrębne konstrukcje. Odmienne filozoficznie i medycznie. Inkorporacja, kontrola, autonomia i rywalizacja to szczegółowe etapy rozwoju człowieka. Z pewnością mają wpływ na kształtowanie się osobowości. Naukowcy udowodnili, iż kobieta w ciąży nosząca pod sercem dziecko musi dbać, by się nie denerwować. Kortyzol to chyba najbardziej niepożądana substancja dla embrionu niszcząca hipokamp. Badania wykazały, że jeżeli młoda mama czyta dziecku bajki, przed jego narodzeniem,  to u niemowlęcia wytwarzają się jakże potrzebne endorfiny. Maluszek zaczyna mocniej niż zawsze ssać kciuka, a

Certyfikaty.