Przejdź do głównej zawartości

Wpływ masażu na psychikę.
„Człowiek potrzebuję czegoś, co przekracza granice umysłu. Potrzebuje sposobu wyjaśniania świata”.  Ten bodziec badania świata jako komponentu daje Nam nauka jaką jest neurobiologia. Stan organizmu w czasie przeciążenia objaśnia również osteopatia. W czasie odczuwania bólu powstają napięcia nerwowo- mięśniowe, będące ów blokadą. Staje się ona w pewnym sensie znaczącą dysfunkcją ruchu. Jak do tego dochodzi? Nasze kręgi ( 24) składają się z trzech elementów: dwóch płytek chrzęstnych, pierścienia włóknistego i jądra miażdżystego. Pierścień włóknisty pod wpływem upływu czasu traci swą jędrność i wodę. Efektem jest oddalenie się trzonu kręgu lub ucisk.  To pierwsza oznaka dyskopatii.

Stres psychiczny odkłada się w pamięci komórkowej naszego ciała, co wpływa na odbiór świata zewnętrznego. W trakcie zdenerwowania następuje wzrost kortyzolu, co sprawia upośledzenie hipokampu. Hipokamp odpowiada za naszą pamięć. Dlatego też blokada psychosomatyczna jest odkrywana przez terapeutę w głębokiej psychoanalizie. Pacjent może po prostu nie pamiętać skomplikowanego dla podświadomości procesu.

Co dzieje się z Nami w reakcji ekscytacji (reakcji odwrotnej)? Radość w nawiązywaniu korzystnych relacji międzyludzkich to bardzo pozytywna emocja. Wytwarzanie oksytocyny w organizmie gwarantuje dobre samopoczucie. Posiadają go rodzice w momencie przyjścia na świat swojego dziecka. Uważam z pewną śmiałością, iż wytwarzanie tegoż związku warunkuje również masaż. Kiedy głaszczemy daną osobę, nawiązujemy z Nią kontakt niewerbalny. Kontakt zanurzony w emocjach. Po masażu ludzie wychodzą z gabinetu radośni i zrelaksowani, niektórzy zasypiają podczas sesji. Masaż wpływa bezwarunkowo na pewne cechy związane ściśle z tendencją poprawy pewnych cech osobowościowych niektórych osobników. Po terapii wzrasta odwaga, człowiek z trybu biernego przechodzi w tryb aktywny. Osoba kłótliwa staje się zgodna a drażliwa robi się bardziej cierpliwa. Wzmaga się także otwartość na drugiego partnera. Wpływ masażu na aspekty psychosomatyczne jest ogromny. Dlatego, też postanowiłam rozwinąć ten wątek o nowy artykuł.

Często masaż zaczynam od głowy. Czy wiesz, ze każda ze stron głowy odpowiada za różnorodną problematykę Twojego życia? Co mam na myśli? Jeśli boli Cię , czy pulsuje w skroniach- to znaczy, że w sferze życia teraźniejszego są pewne obciążenia, możliwe blokady. Przód głowy warunkuje przyszłość. Natomiast tył –przeszłość. Dlaczego o tym mówię, po raz kolejny? Wszystkie kłopoty pochodzą właśnie stamtąd. To mózg jest centralnym dowódzą Twego ciała. Myślę, że w pełni opisałam Wam dobroczynny wpływ masażu na Nasze życie psychiczne.
Z serdecznością na ustach polecam Wam Drodzy Czytelnicy masaż indyjski głowy i masaże orientalne. Korzystajcie z tego, co dobre i piękne.  Twój spokój to moja satysfakcja.

Autor : Katarzyna Karska.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Równowaga miednicy.

Miednica to jedna z najważniejszych elementów kośca człowieka. Nierównowaga statyczna miednicy, bierze swoją patogenezę w zaburzeniach czynności stawów krzyżowo- biodrowych. Przyczyną ów patologii jest stres pierwotny, jak i wtórny. Psychogenne wady postawy kształtowane są we wczesnym dzieciństwie. Mam tu na myśli również konkretny obraz zawieszenia emocji w ciele. Typ zniekształcenia np. "strach na wróble " dotyczy przejścia piersiowo- lędźwiowego kręgosłupa, stawu biodrowego i miednicy. Napięcie to szczególnie przybliża amerykański psychiatra Alexander Lowen. Wspomniana powyżej pozycja ciała charakteryzuje się poczuciem winy oraz tłumieniem przemocy doświadczanej w wieku dziecięcym. Jeżeli za wcześnie spionizujemy swoje pociechy lub zbyt szybko wysadzimyy je na nocnik, to może to szeroko odbić się we wszelkich wadach rozwojowych. Nie można również bagatelizować wszelkich urazów np. upadek na kość ogonową, czy porody, które generują owe schorzenia miednicy. Po

Masaż świecą.

Masaż świecą wywodzi się ze świata Orientu. Sam masaż opiera się na technikach relaksacyjnych i obejmuje całe ciało. Bazą podgrzewanych świec są oleje roślinne m.in. olej sojowy. Słynie on ze swoich dobroczynnych właściwości. Ciepły, naturalny wosk uleczy i pomoże w wielu dolegliwościach.   Nie od dziś wiadomo, że ciepło to najlepszy afrodyzjak dla duszy i ciała. Masaż w połączeniu z olejkiem patchuli odpręży Twoje przebodźcowane ciało. Patuchula to roślina występująca w Azji , jej rdzenna nazwa oznacza zapach zielonego liścia.  Sam olejek to naprawdę 100 % dobra, bowiem ma wszechstronne działanie : - reguluje gospodarkę płynami - zwalcza trądzik: - łojotok - pomaga pozbyć się cellulitu - dobrze działa na stawy  Kolejnym składnikiem kompozycji jest pomarańcza. Otóż olejek ten ma właściwości antyseptyczne i uspakajające złagodzi bóle głowy, nerwobóle. To bardzo dobre rozwiązanie dla Pań źle odczuwających miesiączki i okres menopauzy. Następnym komponentem zapac

Dysfunkcje stawu biodrowego.

  Ból stawu biodrowego jest bardzo nieznośny i dokuczliwy. Pacjenci uskarżają się na objawy dysfunkcyjne takie jak: dolegliwości w stanie spoczynku – atakujące w nocy, zdarzają się również bóle podczas marszu, a także gdy krótkotrwale chodzimy, czy stoimy. Patogeneza koksartozy ma swoje lustrzane odbicie w czynnikach psychogennych. Po pierwsze trzeba wyjaśnić, czym jest dystrakcja? To po prostu odseparowanie od siebie głowy i panewki kości, powodujące brak jej poślizgu po powierzchni stawów. Co jest przyczyną choroby? Na pewno wrodzone predyspozycje strukturalne, nierównowaga statyczna miednicy, zespół Th 12 oraz zespół pseudołąkotkowy kolana. Koksartoza wtórna powstaje również na drodze zwyrodnień, wrodzonych zwichnięć, dysplazji oraz martwicy jałowej. Występują także typowe stany powypadkowe lub pooperacyjne, co wyjaśnia ów stan rzeczy. Główne objawy chorobowe to : - bóle stawu biodrowego - bóle lędźwiowe - bóle kolan - ból w okolicy stawu krzyżowo- biodrowego - o