Przejdź do głównej zawartości

Wpływ masażu na psychikę.
„Człowiek potrzebuję czegoś, co przekracza granice umysłu. Potrzebuje sposobu wyjaśniania świata”.  Ten bodziec badania świata jako komponentu daje Nam nauka jaką jest neurobiologia. Stan organizmu w czasie przeciążenia objaśnia również osteopatia. W czasie odczuwania bólu powstają napięcia nerwowo- mięśniowe, będące ów blokadą. Staje się ona w pewnym sensie znaczącą dysfunkcją ruchu. Jak do tego dochodzi? Nasze kręgi ( 24) składają się z trzech elementów: dwóch płytek chrzęstnych, pierścienia włóknistego i jądra miażdżystego. Pierścień włóknisty pod wpływem upływu czasu traci swą jędrność i wodę. Efektem jest oddalenie się trzonu kręgu lub ucisk.  To pierwsza oznaka dyskopatii.

Stres psychiczny odkłada się w pamięci komórkowej naszego ciała, co wpływa na odbiór świata zewnętrznego. W trakcie zdenerwowania następuje wzrost kortyzolu, co sprawia upośledzenie hipokampu. Hipokamp odpowiada za naszą pamięć. Dlatego też blokada psychosomatyczna jest odkrywana przez terapeutę w głębokiej psychoanalizie. Pacjent może po prostu nie pamiętać skomplikowanego dla podświadomości procesu.

Co dzieje się z Nami w reakcji ekscytacji (reakcji odwrotnej)? Radość w nawiązywaniu korzystnych relacji międzyludzkich to bardzo pozytywna emocja. Wytwarzanie oksytocyny w organizmie gwarantuje dobre samopoczucie. Posiadają go rodzice w momencie przyjścia na świat swojego dziecka. Uważam z pewną śmiałością, iż wytwarzanie tegoż związku warunkuje również masaż. Kiedy głaszczemy daną osobę, nawiązujemy z Nią kontakt niewerbalny. Kontakt zanurzony w emocjach. Po masażu ludzie wychodzą z gabinetu radośni i zrelaksowani, niektórzy zasypiają podczas sesji. Masaż wpływa bezwarunkowo na pewne cechy związane ściśle z tendencją poprawy pewnych cech osobowościowych niektórych osobników. Po terapii wzrasta odwaga, człowiek z trybu biernego przechodzi w tryb aktywny. Osoba kłótliwa staje się zgodna a drażliwa robi się bardziej cierpliwa. Wzmaga się także otwartość na drugiego partnera. Wpływ masażu na aspekty psychosomatyczne jest ogromny. Dlatego, też postanowiłam rozwinąć ten wątek o nowy artykuł.

Często masaż zaczynam od głowy. Czy wiesz, ze każda ze stron głowy odpowiada za różnorodną problematykę Twojego życia? Co mam na myśli? Jeśli boli Cię , czy pulsuje w skroniach- to znaczy, że w sferze życia teraźniejszego są pewne obciążenia, możliwe blokady. Przód głowy warunkuje przyszłość. Natomiast tył –przeszłość. Dlaczego o tym mówię, po raz kolejny? Wszystkie kłopoty pochodzą właśnie stamtąd. To mózg jest centralnym dowódzą Twego ciała. Myślę, że w pełni opisałam Wam dobroczynny wpływ masażu na Nasze życie psychiczne.
Z serdecznością na ustach polecam Wam Drodzy Czytelnicy masaż indyjski głowy i masaże orientalne. Korzystajcie z tego, co dobre i piękne.  Twój spokój to moja satysfakcja.

Autor : Katarzyna Karska.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rodzaje masaży.

 

Medycyna psychosomatyczna.

Dusza, ciało i rozum to jedna wielka substancja chemiczna porównywana z miłością, gdzie wszystko jest szczęściem. Gdyby było tak pięknie, a uczucie szybko by kwitło - ludzie z pewnością nie zapadaliby na choroby. Wątpliwa kwestia, a raczej często  wręcz niemożliwa. Freud odkrył, iż do naszej nieświadomości trafia stres ukryty, który niszczy i pożera niczym lew, Kartezjusz próbował rozdzielić ciało i duszę na dwie odrębne konstrukcje. Odmienne filozoficznie i medycznie. Inkorporacja, kontrola, autonomia i rywalizacja to szczegółowe etapy rozwoju człowieka. Z pewnością mają wpływ na kształtowanie się osobowości. Naukowcy udowodnili, iż kobieta w ciąży nosząca pod sercem dziecko musi dbać, by się nie denerwować. Kortyzol to chyba najbardziej niepożądana substancja dla embrionu niszcząca hipokamp. Badania wykazały, że jeżeli młoda mama czyta dziecku bajki, przed jego narodzeniem,  to u niemowlęcia wytwarzają się jakże potrzebne endorfiny. Maluszek zaczyna mocniej niż zawsze ssać kciuka, a

Choroba zwyrodnieniowa- metodyka pomocy.

  Przeciążenia długotrwałe działają na stawy i tkanki okołostawowe w postaci obciążeń, które przekształcają się w zwyrodnienia. Mamy do czynienia z czynnikiem wielostrukturowym na wielu poziomach funkcjonowania ciała. Zwyrodnienia wymieniamy w obszarach: stawu skroniowo- żuchwowego stawów międzykręgowych w odcinku szyjnym i piersiowym stawu krzyżowo- biodrowego stawu ramiennego stawu łokciowego stawu nagarstkowego i śródrecznego kciuka stawów międzypaliczkowych stawu kolanowego stawu skokowego dolnego Nie zawsze choroba zwyrodnieniowa powoduje ból. Jednak zużycie chrząstki jak i badania, unaoczniają uszkodzenie krążka międzykręgowego. Ważnym elementem mięśni jest pełen zakres ruchu, który zaopatrza chrząstkę stawową w substację odżywcze, pozbawione toksyn. Nasz ruch jest generowany za pomocą poziomu ruchowego, uaktywnianego przez mózg. Ruch można nazwać potocznie architektem struktur powięziowych. Czy wiesz, że niepełne wykorzystanie ustawień kątowych t