Przejdź do głównej zawartości

Masaż metodą uwalniania emocji.
Medycyna emocji to dziedzina naukowa, która stara się złagodzić dolegliwości somatyczne za pomocą zróżnicowanych terapii. Jedną z nich jest terapia czaszkowo- krzyżowa. Fizjoterapeuta poprzez pewne manipulacje niweluje ból. Delikatne uciski przeprowadzane są w obrębie : kości czaszki, klatki piersiowej,  przepony, miednicy oraz kości krzyżowej . Pomagają one w codziennym funkcjonowaniu zmęczonego organizmu. Profilaktyczny zabieg jest wskazaniem dla osób przeciążonych umysłowo, pracujących przy komputerach, ogólnie zestresowanych.

Często pamięć o owym bólu zapisana jest w podświadomości. Mózg emocjonalny rejestruje blokady w ciele. Pamięć tkankowa zatrzymuje w naszym układzie pewne złe emocje takie jak: strach, smutek, złość. Niechciane przeżycia, traumy odbijają się szeroko na funkcjonowaniu całego ustroju w postaci blokad. Przytoczę przykład z własnej praktyki. Na opowiedzenie tej historii zgodził się pacjent. Mężczyzna ten cierpiał od lat na mocny ból szyjny oraz migreny. W luźnej rozmowie przewinął się temat jazdy samochodem. Patryk w wieku trzynastu lat uległ wypadkowi, czego konsekwencją była złamana kończyna górna. Kiedy wspominał zdarzenie towarzyszyła mu ogromna wściekłość. Przez tą sytuację nie pojechał na wakacje i cały wolny czas od szkoły spędził na rehabilitacji. Poprosiłam go , by całą tą negatywną emocję zamienił we wdzięczność za to, że nie stało się nic poważniejszego. Przy kolejnej sesji masażu, nie odczuwał on żadnej blokady w obrębie odcinka szyjnego a ból głowy zniknął. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, iż doszło do uwolnienia psychosomatycznego.

Masaż leczy duszę a kolejnym tego dowodem jest eksperyment przeprowadzony na studentach. Cała grupa wiedziała o ważnym egzaminie, lecz część żaków została przed przystąpieniem do testów poddana masażowi. Wyniki były zdumiewające. Ci, którzy skorzystali z sesji mieli podwyższony poziom endorfin. Natomiast uczniowie troszkę skrzywdzeni przez doświadczenie cały czas mocno denerwowali się. Udowodniono u nich wzrost limfocytów T i B, co dało dowód zaburzeniom biologicznym w ich ciele. Nie muszę specjalnie się wysilać wnioskiem, że przełożyło się to na gorszy wynik zdawalności. Reasumując masaż reguluje poziom hormonów, następstwem czego jest pozytywny nastrój, odprężenie, głęboki sen.

Czy wiesz, że podczas masażu Twój mózg wchodzi w lekki stan hipnoidalny? Co to znaczy? Umysł ludzki zwany też jaźnią składa się świadomości, podświadomości oraz nadświadomości. Nasza głowa rejestruje stany zmysłowe za pomocą fal mózgowych. Rozróżniamy :
- fale beta ( stan fizycznej aktywności)
- fale alfa ( stan medytacyjny, utrzymuje się niski poziom stresu, następuje spłycenie pulsacji mózgu)
- fale theta ( stan zasypiania i budzenia się)
- fale delta ( sen, który prowadzi do ogólnej regeneracji organizmu). Podczas masażu doświadczyłam stanu theta i czułam się znakomicie.
Przytoczyłam mocne dowody na dobroczynne działanie masażu na cały ustrój, jakim jest człowiek. Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Cię na bogatą ofertę masaży do mojego gabinetu. Jestem wyłącznie dla Ciebie.

Autor: Katarzyna Karska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rodzaje masaży.

 NOWOŚĆ DRENAŻ LIMFATYCZNY CIAŁA I TWARZY METODĄ NIEMIECKĄ !!!

Medycyna psychosomatyczna.

Dusza, ciało i rozum to jedna wielka substancja chemiczna porównywana z miłością, gdzie wszystko jest szczęściem. Gdyby było tak pięknie, a uczucie szybko by kwitło - ludzie z pewnością nie zapadaliby na choroby. Wątpliwa kwestia, a raczej często  wręcz niemożliwa. Freud odkrył, iż do naszej nieświadomości trafia stres ukryty, który niszczy i pożera niczym lew, Kartezjusz próbował rozdzielić ciało i duszę na dwie odrębne konstrukcje. Odmienne filozoficznie i medycznie. Inkorporacja, kontrola, autonomia i rywalizacja to szczegółowe etapy rozwoju człowieka. Z pewnością mają wpływ na kształtowanie się osobowości. Naukowcy udowodnili, iż kobieta w ciąży nosząca pod sercem dziecko musi dbać, by się nie denerwować. Kortyzol to chyba najbardziej niepożądana substancja dla embrionu niszcząca hipokamp. Badania wykazały, że jeżeli młoda mama czyta dziecku bajki, przed jego narodzeniem,  to u niemowlęcia wytwarzają się jakże potrzebne endorfiny. Maluszek zaczyna mocniej niż zawsze ssać kciuka, a

Certyfikaty.