Przejdź do głównej zawartości

Masaż holistyczny.


                    Masaż holistyczny odżył prawdziwie w XVI wieku za sprawą lekarza Ambrożego Pare. Każdy lubi być głaskany. Pieszczoty są efektem poczucia akceptacji i bezpieczeństwa. Udowodniono, że masowane niemowlaki rozwijają się szybciej, co pogłębia również adaptację w środowisku społecznym. Ze Wschodu przywędrowało do Nas wiele piękna. Czy wiecie, że w  życiu są takie okresy, kiedy to organizm zwyczajnie musi być masowany? Ten czas to „Wrota Zmiany” na co składa się: dojrzewanie, rozpoczęcie współżycia, ciąża, wspomniane narodziny i menopauza.
Drogą do zdrowia będzie bez wątpienia sztuka oddychania. Każdy wdech dostarcza komórce niezbędny do funkcjonowania tlen. Tego tlenu potrzebuje Twoje zmęczone ciało. Jeśli nie możesz zasnąć spróbuj wizualizować swój oddech. Połóż się wygodnie w wywietrzonym pokoju. Wyłącz telewizor, komputer i komórkę. Następnie jeśli wierzysz w Boga poproś o spokojny sen i energię niezbędną do egzystencji. Weź głęboki, spokojny wdech i wyobraź sobie, że „prana” płynie kolejno od: głowy, przez nos, gardło, szyję, klatkę piersiową, brzuch, pępek, miednicę aż po nogi do czubków palców. Tę wizualizację ćwicz codziennie w połączeniu z dietą i masażem poczujesz ulgę.
Masaż to nie tylko anatomia palpacyjna- ta namacalna. Pracując jako terapeuta poznałam aspekty anatomii niematerialnej, tej mało zauważalnej. Ta nauka jest dziedziną parapsychologii, gdzie głównym polem energii jest aura o różnych kolorach. Człowiek składa się z ciał subtelnych, pełno w Nas wibracji. Zarówno dodatnich jak i ujemnych. Ciała aury są : fizyczne, eteryczne, astralne oraz duchowe. Myślę, że to co fizyczne męczy każdego w mniejszym lub większym stopniu. Mam tu na myśli: bóle głowy, bóle stawowe, blokady, napięcia. Każda czakra może być odblokowana za pomocą prany.
Meridiany Yin i Yang są bardzo ważne. Czynność odżywiania, chłodzenia, zwilżania i odprężania to energia żeńska odpowiadająca lewej stronie. Natomiast aktywność, gorąco to odnośnik energii męskiej. Jeśli masz niedobór lub nadmiar jednej z nich można mówić o zaburzeniach. Masaż wspaniale zrównoważy wszystkie Twoje zachwiania. Zgodnie ze starożytna filozofią „prana” to 5 żywiołów: Ogień, Ziemia, Metal, Woda oraz Drewno. Te oto pierwiastki mają znaczenie w barwie, dźwięku, zapachu, smaku a nawet emocjach. Mamy godzinę 21:40 , czy wiesz, że są to narządy nocne? Pewnie jesteś ciekawa/ ciekawy, jaki organ ciała pracuje teraz najaktywniej?
Podpowiem Ci:
- osierdzie
- potrójny ogrzewacz
- pęcherzyk żółciowy
- wątroba .

Punkty maksymalne można pobudzać masażem holistycznym. Zapraszam Cię serdecznie na chwilę „luzu” i wyciszenia. Refleksoterapia, masaże orientalne to  nauki holistyczne. W tym pojmowaniu najważniejszy jest człowiek. Zadbaj o swoją kondycję psychiczną i fizyczną.
Jestem dla Ciebie.

Autor: Katarzyna Karska.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Masaż Lomi Lomi Nui

Masaż Lomi Lomi Nui to jedna z najpiękniejszych odmian dotyku o działaniu leczniczym i relaksacyjnym, jakie poznałam. Terapeuta staje się przekaźnikiem energii. Wprowadza pacjenta w stan głębokiego relaksu graniczącego ze snem. Skąd geneza lomi? Styl masażu pochodzi z Polinezji. W XIX wieku kahuni wykonywali go w świątyniach. Aspekt duchowy był tu najważniejszym czynnikiem nazywającym ów ideologiczny świat. Misjonarze łączyli formy poznawcze dotyku z tańcem. Fregata, czyli kroki harmonizowały się z ruchami terapeuty. Techniki wykonywane były przedramionami. Te „muśnięcia” można by porównać do powiewu wiatru. Przypominają one nieco kołysanie.

Masaż pochodzi z pięknego świata Hawajów , czyli pewnego rodzaju uniwersum. Niegdyś uzdrawiano: wodą termalną, gorącymi kamieniami oraz odpowiednią dietą. Współczesny świat wraca do pradawnych metod Wschodu.  Samo słowo „lomi” oznacza „naciskać”, „ pocierać” oraz „pracować nad wnętrzem” osoby doświadczającej ten oto rodzaj rytuału. Co to znaczy? Prz…

Stopy -faktyczne lustro naszego stanu zdrowia.

Refleksoterapia to dział medycyny alternatywnej, zajmujący się równoważeniem energii przepływającej przez organizm.  Te faktyczne odwzorowanie naszego samopoczucia stanowią stopy. Są one podzielone na strefy. Za głowę odpowiadać będzie duży palec i górna część naszej dystalnej części kończyny dolnej, kolejno środek stopy- ma wpływ na odczucia w klatce piersiowej i górnej część brzucha, natomiast pięta steruje pracą miednicy. Mówi się, że stopy niosą nas przez życie. Uważam, że są one integralną częścią łączącą nas z ziemią- źródłem korzenia. Spectrum psychologiczne opiera się na sposobie chodzenia. Pewny, silny sposób stawiania nóg mówi o sile charakteru. Natomiast lekkie, nieudolne kroczenie po ścieżce życia świadczyć może o problemach z pewnością siebie.
Wracając do tematu głównego a mianowicie masażu, trzeba zaznaczyć, iż same uciski potrafią zharmonizować cały organizm. Jeśli widzę, że pacjent jest spięty, zestresowany stosuję chwyt kojący i naciskam obszar splotu słonecznego. Używ…