Przejdź do głównej zawartości

Masaż holistyczny.


                    Masaż holistyczny odżył prawdziwie w XVI wieku za sprawą lekarza Ambrożego Pare. Każdy lubi być głaskany. Pieszczoty są efektem poczucia akceptacji i bezpieczeństwa. Udowodniono, że masowane niemowlaki rozwijają się szybciej, co pogłębia również adaptację w środowisku społecznym. Ze Wschodu przywędrowało do Nas wiele piękna. Czy wiecie, że w  życiu są takie okresy, kiedy to organizm zwyczajnie musi być masowany? Ten czas to „Wrota Zmiany” na co składa się: dojrzewanie, rozpoczęcie współżycia, ciąża, wspomniane narodziny i menopauza.
Drogą do zdrowia będzie bez wątpienia sztuka oddychania. Każdy wdech dostarcza komórce niezbędny do funkcjonowania tlen. Tego tlenu potrzebuje Twoje zmęczone ciało. Jeśli nie możesz zasnąć spróbuj wizualizować swój oddech. Połóż się wygodnie w wywietrzonym pokoju. Wyłącz telewizor, komputer i komórkę. Następnie jeśli wierzysz w Boga poproś o spokojny sen i energię niezbędną do egzystencji. Weź głęboki, spokojny wdech i wyobraź sobie, że „prana” płynie kolejno od: głowy, przez nos, gardło, szyję, klatkę piersiową, brzuch, pępek, miednicę aż po nogi do czubków palców. Tę wizualizację ćwicz codziennie w połączeniu z dietą i masażem poczujesz ulgę.
Masaż to nie tylko anatomia palpacyjna- ta namacalna. Pracując jako terapeuta poznałam aspekty anatomii niematerialnej, tej mało zauważalnej. Ta nauka jest dziedziną parapsychologii, gdzie głównym polem energii jest aura o różnych kolorach. Człowiek składa się z ciał subtelnych, pełno w Nas wibracji. Zarówno dodatnich jak i ujemnych. Ciała aury są : fizyczne, eteryczne, astralne oraz duchowe. Myślę, że to co fizyczne męczy każdego w mniejszym lub większym stopniu. Mam tu na myśli: bóle głowy, bóle stawowe, blokady, napięcia. Każda czakra może być odblokowana za pomocą prany.
Meridiany Yin i Yang są bardzo ważne. Czynność odżywiania, chłodzenia, zwilżania i odprężania to energia żeńska odpowiadająca lewej stronie. Natomiast aktywność, gorąco to odnośnik energii męskiej. Jeśli masz niedobór lub nadmiar jednej z nich można mówić o zaburzeniach. Masaż wspaniale zrównoważy wszystkie Twoje zachwiania. Zgodnie ze starożytna filozofią „prana” to 5 żywiołów: Ogień, Ziemia, Metal, Woda oraz Drewno. Te oto pierwiastki mają znaczenie w barwie, dźwięku, zapachu, smaku a nawet emocjach. Mamy godzinę 21:40 , czy wiesz, że są to narządy nocne? Pewnie jesteś ciekawa/ ciekawy, jaki organ ciała pracuje teraz najaktywniej?
Podpowiem Ci:
- osierdzie
- potrójny ogrzewacz
- pęcherzyk żółciowy
- wątroba .

Punkty maksymalne można pobudzać masażem holistycznym. Zapraszam Cię serdecznie na chwilę „luzu” i wyciszenia. Refleksoterapia, masaże orientalne to  nauki holistyczne. W tym pojmowaniu najważniejszy jest człowiek. Zadbaj o swoją kondycję psychiczną i fizyczną.
Jestem dla Ciebie.

Autor: Katarzyna Karska.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Choroba Bechterewa

Sama nazwa brzmi poważnie, kto zmaga się z tą dolegliwością , wie że łatwo nie jest.  To choroba zapalna atakująca stawy krzyżowo- biodrowe, tkanki okołokręgosłupowe, ból zlokalizowany jest także w odcinku szyjnym i obręczy barkowej. Jednym słowem mówiąc  schorzenie dotyczy nie najmniejszego procentu układu, jakim jest w swej całości człowiek.  Wiadomo, że w tym przypadku ruchomość kręgosłupa jest znacznie ograniczona.  Co jest tego powodem? Przyczyną pierwotną jest stenoza cenralna, spowodowana  zmianami wtórnymi na wyrostkach stawowych dolnych, co powoduje zwężenie światła kanału kręgowego. Zanikom ulegają mięśnie, kostnieją więzadła. Z powodu obciążeń cierpi Nasza postawa ciała, która jest obolała oraz pochylona.  Pomiarowi siły mięśniowej służy test Lovetta, który wykonuje przed rozpoczęciem masażu, w niektórych jednostkach chorobowych. Masaż stanowi podstawę do wykonywania dalszych etapów postępowania terapeutycznego: fizykoterapii, kinezyterapii. Jakie zabiegi fizykalne polecam?

Drenaż limfatyczny skuteczny sposób na zdrowie.

Po zapoznaniu się z książką pt. "Limfa", stwierdziłam , że drenaż limfatyczny to zaproszenie do swojego ciała pięknego kwiatu, który ubogaci cały ogród. Około 70 % ludzkiego ciała składa się z wody: krwi, płynu śródmiąższowego i chłonki. Sama etymologia słowa : "limfa" znaczy woda. Duńska naukowiec Maiken Nedergaard dokonała wpaniełego odkrycia. Zidentyfikowała sieć naczyń limfatycznych w mózgu, które usuwają toksyny za pomocą płynu mózgowo - rdzeniowego. Układ glimfatyczny pracuje najbardziej, kiedy śpimy.  Uczeni odkryli, iż słabe drenowanie limfatyczne opon mózgowych w ośrodkowym układzie nerwowym może prowadzić do zakłóceń poznawczych. Szlaki metylacyjne regulują procesy odtruwania oraz usprawniają procesy metaboliczne w organizmie. Udrożnienie wężłów chłonych, pachwinowych usuną nadmiar płynu angażując do pracy cału układ. Co bym zaleciła robić w domu i po za nim,by limfa płynęła prawidłowo?  Na pewno: szczotkowanie na sucho, okłady z oleju rycynowego, pływanie

Energia jest w Tobie.

  Co raz częściej mój gabinet odwiedzają osoby z depresją i zaburzeniami lękowymi. Niestety jest to choroba, przypadłość Naszych czasów. Masaż w swojej cudownej odsłonie, aurze ma dostarczyć Nam endorfin, a także pomóc w szukaniu balansu między duszą, ciałem i umysłem. Masaż ma działanie uspakajające i może być fantastycznym przykładem medycznym do uzupełniania psychoterapii i farmakologii- czasem bezdyskusyjnym. Wszystko w Naszych głowach albo wolno płynie albo nieco bulgocze. Wszystko jest emocją.  Kiedyś na masażu zjawiła się u mnie dziewczyna , która z uśmiechem na ustach zaśpiewała:  „W mojej głowie wojna, myśli niespokojne”. Jako terapeutka już wiedziałam, że w sposób delikatny zasugerowała swój problem. Pytała, co zrobić by przestać bać się banalnych rzeczy? Uważam, że każdy z Nas powinien zawalczyć o siebie. Boisz się wyjść z domu- ubierz buty i wyjdź. Boisz się jechać autobusem. Przełam to – jedź. Po prostu przestaw głowę na słowa: tak, chcę, zrobię to. Chcesz odpocząć- odpo