Przejdź do głównej zawartości

Masaż holistyczny.


                    Masaż holistyczny odżył prawdziwie w XVI wieku za sprawą lekarza Ambrożego Pare. Każdy lubi być głaskany. Pieszczoty są efektem poczucia akceptacji i bezpieczeństwa. Udowodniono, że masowane niemowlaki rozwijają się szybciej, co pogłębia również adaptację w środowisku społecznym. Ze Wschodu przywędrowało do Nas wiele piękna. Czy wiecie, że w  życiu są takie okresy, kiedy to organizm zwyczajnie musi być masowany? Ten czas to „Wrota Zmiany” na co składa się: dojrzewanie, rozpoczęcie współżycia, ciąża, wspomniane narodziny i menopauza.
Drogą do zdrowia będzie bez wątpienia sztuka oddychania. Każdy wdech dostarcza komórce niezbędny do funkcjonowania tlen. Tego tlenu potrzebuje Twoje zmęczone ciało. Jeśli nie możesz zasnąć spróbuj wizualizować swój oddech. Połóż się wygodnie w wywietrzonym pokoju. Wyłącz telewizor, komputer i komórkę. Następnie jeśli wierzysz w Boga poproś o spokojny sen i energię niezbędną do egzystencji. Weź głęboki, spokojny wdech i wyobraź sobie, że „prana” płynie kolejno od: głowy, przez nos, gardło, szyję, klatkę piersiową, brzuch, pępek, miednicę aż po nogi do czubków palców. Tę wizualizację ćwicz codziennie w połączeniu z dietą i masażem poczujesz ulgę.
Masaż to nie tylko anatomia palpacyjna- ta namacalna. Pracując jako terapeuta poznałam aspekty anatomii niematerialnej, tej mało zauważalnej. Ta nauka jest dziedziną parapsychologii, gdzie głównym polem energii jest aura o różnych kolorach. Człowiek składa się z ciał subtelnych, pełno w Nas wibracji. Zarówno dodatnich jak i ujemnych. Ciała aury są : fizyczne, eteryczne, astralne oraz duchowe. Myślę, że to co fizyczne męczy każdego w mniejszym lub większym stopniu. Mam tu na myśli: bóle głowy, bóle stawowe, blokady, napięcia. Każda czakra może być odblokowana za pomocą prany.
Meridiany Yin i Yang są bardzo ważne. Czynność odżywiania, chłodzenia, zwilżania i odprężania to energia żeńska odpowiadająca lewej stronie. Natomiast aktywność, gorąco to odnośnik energii męskiej. Jeśli masz niedobór lub nadmiar jednej z nich można mówić o zaburzeniach. Masaż wspaniale zrównoważy wszystkie Twoje zachwiania. Zgodnie ze starożytna filozofią „prana” to 5 żywiołów: Ogień, Ziemia, Metal, Woda oraz Drewno. Te oto pierwiastki mają znaczenie w barwie, dźwięku, zapachu, smaku a nawet emocjach. Mamy godzinę 21:40 , czy wiesz, że są to narządy nocne? Pewnie jesteś ciekawa/ ciekawy, jaki organ ciała pracuje teraz najaktywniej?
Podpowiem Ci:
- osierdzie
- potrójny ogrzewacz
- pęcherzyk żółciowy
- wątroba .

Punkty maksymalne można pobudzać masażem holistycznym. Zapraszam Cię serdecznie na chwilę „luzu” i wyciszenia. Refleksoterapia, masaże orientalne to  nauki holistyczne. W tym pojmowaniu najważniejszy jest człowiek. Zadbaj o swoją kondycję psychiczną i fizyczną.
Jestem dla Ciebie.

Autor: Katarzyna Karska.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rodzaje masaży.

 NOWOŚĆ DRENAŻ LIMFATYCZNY CIAŁA I TWARZY METODĄ NIEMIECKĄ !!!

Medycyna psychosomatyczna.

Dusza, ciało i rozum to jedna wielka substancja chemiczna porównywana z miłością, gdzie wszystko jest szczęściem. Gdyby było tak pięknie, a uczucie szybko by kwitło - ludzie z pewnością nie zapadaliby na choroby. Wątpliwa kwestia, a raczej często  wręcz niemożliwa. Freud odkrył, iż do naszej nieświadomości trafia stres ukryty, który niszczy i pożera niczym lew, Kartezjusz próbował rozdzielić ciało i duszę na dwie odrębne konstrukcje. Odmienne filozoficznie i medycznie. Inkorporacja, kontrola, autonomia i rywalizacja to szczegółowe etapy rozwoju człowieka. Z pewnością mają wpływ na kształtowanie się osobowości. Naukowcy udowodnili, iż kobieta w ciąży nosząca pod sercem dziecko musi dbać, by się nie denerwować. Kortyzol to chyba najbardziej niepożądana substancja dla embrionu niszcząca hipokamp. Badania wykazały, że jeżeli młoda mama czyta dziecku bajki, przed jego narodzeniem,  to u niemowlęcia wytwarzają się jakże potrzebne endorfiny. Maluszek zaczyna mocniej niż zawsze ssać kciuka, a

Certyfikaty.