Przejdź do głównej zawartości

Medycyna psychosomatyczna.


Dusza, ciało i rozum to jedna wielka substancja chemiczna porównywana z miłością, gdzie wszystko jest szczęściem. Gdyby było tak pięknie, a uczucie szybko by kwitło - ludzie z pewnością nie zapadaliby na choroby. Wątpliwa kwestia, a raczej często  wręcz niemożliwa. Freud odkrył, iż do naszej nieświadomości trafia stres ukryty, który niszczy i pożera niczym lew, Kartezjusz próbował rozdzielić ciało i duszę na dwie odrębne konstrukcje. Odmienne filozoficznie i medycznie.

Inkorporacja, kontrola, autonomia i rywalizacja to szczegółowe etapy rozwoju człowieka. Z pewnością mają wpływ na kształtowanie się osobowości. Naukowcy udowodnili, iż kobieta w ciąży nosząca pod sercem dziecko musi dbać, by się nie denerwować. Kortyzol to chyba najbardziej niepożądana substancja dla embrionu niszcząca hipokamp. Badania wykazały, że jeżeli młoda mama czyta dziecku bajki, przed jego narodzeniem,  to u niemowlęcia wytwarzają się jakże potrzebne endorfiny. Maluszek zaczyna mocniej niż zawsze ssać kciuka, a na jego twarzy widnieje uśmiech.

Apeluję do młodych mam, masujcie swoje małe pociechy. Masaż Shantala pod okiem terapeuty ułatwi rodzicielce kontakt z dzieckiem, które pragnie opieki i spokoju.

Kiedy emocje wysyłają Ci s.o.s. jest już naprawdę źle. Pocisz się, serce wali Ci jak młot, jesteś senna/y, pojawiają się bóle głowy i kłucie w klatce piersiowej? Masz dobre wyniki badań, a czujesz z pewnej przyczyny dyskomfort? Te wszystkie objawy są najprawdopodobniej na tle zaburzeń psychosomatycznych. Musisz współpracować  z masażystą lub psychoterapeutą, by wymazać z psychiki pewne napięcia i niedobre przeżycia. Despotyczna matka lub ojciec odciska duże piętno na rozwoju małego człowieczka. Często te osoby mają tak zwane zawieszenie emocji w ciele, jakby duszące zamknięcie w klatce. Nie ma nic gorszego, jak zawstydzanie swojej córki, czy synka podczas toalety. Osoby gdzieś tam zwichrowane przez nienormalne wychowanie często mają osobowość  bordenline. Cóż to za przypadłość? Zaburzenie to polega  na niestabilności nastroju, poczucia braku tożsamości, wewnętrznym niespełnieniu i ogromnej pustce. Przy tym pojawia się trwałe niszczenie relacji międzyludzkich i brak samoakceptacji. Bądź przyjacielem swojej pociechy. Nie krzycz, lecz wyjaśniaj, stawiaj granice, ale nie zapominaj o słowie "Kocham Cię".

Po krótce opowiedziałam o problemach psychosomatycznych, bez podawania przykładów. Bez tworzenia zbędnego chaosu wobec tej sprawy. Pracując już parę lat jako terapeuta mogę Cię zapewnić, że istnieje masaż, który uwalnia emocje i traumy . Jest to masaż lomi lomi nui. Niejednokrotnie osoby biorące udział w terapii przeprowadzanej przeze mnie mówiły" Nie wiem, dlaczego czuję smutek"? "Nie wiem, dlaczego przypomniała mi się trudna relacja z siostrą, czy mamą"?. No i tutaj w tym miejscu czas zatrzymać się i przepracować  jakże trudną i zawiłą historię. 

Zapraszam ciepło na masaże orientalne, jak i lecznicze. Jeśli chcesz pozbyć się bólu psychosomatycznego zrobimy to razem jestem do Twojej dyspozycji. Zaufaj mi. Życzę Wam uśmiechu na twarzy i poświęcenia choćby pół godzinny dziennie na relaks. Niech słońce świeci Wam w duszach, a spokojna muzyka gra w Waszych głowach oraz sercach.

Namaste :)

Kasia Karska.


 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Rodzaje masaży.

 

Choroba zwyrodnieniowa- metodyka pomocy.

  Przeciążenia długotrwałe działają na stawy i tkanki okołostawowe w postaci obciążeń, które przekształcają się w zwyrodnienia. Mamy do czynienia z czynnikiem wielostrukturowym na wielu poziomach funkcjonowania ciała. Zwyrodnienia wymieniamy w obszarach: stawu skroniowo- żuchwowego stawów międzykręgowych w odcinku szyjnym i piersiowym stawu krzyżowo- biodrowego stawu ramiennego stawu łokciowego stawu nagarstkowego i śródrecznego kciuka stawów międzypaliczkowych stawu kolanowego stawu skokowego dolnego Nie zawsze choroba zwyrodnieniowa powoduje ból. Jednak zużycie chrząstki jak i badania, unaoczniają uszkodzenie krążka międzykręgowego. Ważnym elementem mięśni jest pełen zakres ruchu, który zaopatrza chrząstkę stawową w substację odżywcze, pozbawione toksyn. Nasz ruch jest generowany za pomocą poziomu ruchowego, uaktywnianego przez mózg. Ruch można nazwać potocznie architektem struktur powięziowych. Czy wiesz, że niepełne wykorzystanie ustawień kątowych t