Przejdź do głównej zawartości

Stres głównym winowajcą chorób.

 


Już w starożytności w myśli greckiej znajdziemy genezę medycyny psychosmatycznej. Cyceron i Platon uważali jednocześnie, że nasze ciało stanowi potężną budowlę. Budowla może się zawalić, gdy wyciągniemy choćby jedną cegiełkę podtrzymującą fudament. Za ojca psychosomatyki uważa się Heirotha – psychiatrę. Można by go śmiało nazwać pionierem holistyki.

Co raz częściej do mojego gabinetu trafiają ludzie, u których faktyczny ból jest powodem stresu.

Czy wiesz, że długo podwyższony kortyzol i prolaktyna wywołują choroby? Szumy uszne, chroniczne bóle głowy, dyskineza dróg żółciowych, alergie, zespół Prinzmetala to tylko niektóre z przypadłości, którymi rządzą „ napięte nerwy”. Chciałabym w tym miejscu opisać przypadek mojej pacjentki. Spokojny sen, apetyt, zaburzał obniżony nastrój i nie ukryte na Jej twarzy zmęczenie. Prawdziwy problem rozpoczynał się w momencie pracy. Na Jej skórze pojawiały się na 3 godziny plamy. W domu ustępowały. W wyniku stresu korporacyjnego doszło do pokrzywki stresowej, której efektorem był despotyczny szef. Układ immunologiczny kobiety w ten zadziwiający sposób odreagowywał nieustające napięcie.

Słyszeliście o zespole złamanego serca? Cóż to takiego? Japończycy określają ową przypadłość jako Tako- tsubo, czyli wąski dzban zwężony u góry, rozciągnięty u dołu. Oczywiście chodzi tu o mięsień sercowy. Dopływają do niego hormony a także wapno, które nie powinno się tam znajdować. Co raz częściej kobiety zapadają na tę przypadłość, choć tutaj lekarze wskazują na równy podział.

Jak ważne w Naszym życiu jest przyjazne, ciche otoczenie. Moja pacjentka Iza mieszkająca w dużym mieście ze wściekłym tempem życia, uświadomiła sobie , że jest chora ze stresu. Ostatecznie uciekła na wieś, zaczęła się nowa droga, nowe życie. Pogodna jesień emerytki po czterdziestce, uświadomiła Jej , że może żyć z hodowli rasowych psów. Od zawsze uwielbiała zwierzęta. Kołatanie serca, nocne poty i migreny ustąpiły niczym słońce po burzy. Teraz szczęśliwa Pani Iza żyje bez stresu. Czy każdy może sobie na to pozwolić? Nie. Chyba nie trzeba tego akcentować, dlatego też terapeuci mają pełne ręce roboty. Z punktu widzenia biologii to molekuły decydują o poziomie szczęścia.

Dlatego też Drodzy Moi Czytelnicy i Pacjenci napełniajcie się endorfinami korzystając ze słońca. Witamina D3 wpłynie pozytywnie na Wasz układ hormonalny, a poziom stresu wyrówna wysiłek fizyczny poprzedzony dietą. Zapraszam Was do Gabinetu Masażu Twoje Zdrowie na masaże orientalne i lecznicze.

Napełnij swoje tsubo dobrą energią.

Namaste :)

Katarzyna Karska.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Choroba zwyrodnieniowa- metodyka pomocy.

  Przeciążenia długotrwałe działają na stawy i tkanki okołostawowe w postaci obciążeń, które przekształcają się w zwyrodnienia. Mamy do czynienia z czynnikiem wielostrukturowym na wielu poziomach funkcjonowania ciała. Zwyrodnienia wymieniamy w obszarach: stawu skroniowo- żuchwowego stawów międzykręgowych w odcinku szyjnym i piersiowym stawu krzyżowo- biodrowego stawu ramiennego stawu łokciowego stawu nagarstkowego i śródrecznego kciuka stawów międzypaliczkowych stawu kolanowego stawu skokowego dolnego Nie zawsze choroba zwyrodnieniowa powoduje ból. Jednak zużycie chrząstki jak i badania, unaoczniają uszkodzenie krążka międzykręgowego. Ważnym elementem mięśni jest pełen zakres ruchu, który zaopatrza chrząstkę stawową w substację odżywcze, pozbawione toksyn. Nasz ruch jest generowany za pomocą poziomu ruchowego, uaktywnianego przez mózg. Ruch można nazwać potocznie architektem struktur powięziowych. Czy wiesz, że niepełne wykorzystanie ustawień kątowych t

Energia jako siła materii.

  Jako masażystka pracuję z ciałem i subtelną energią. Myśl ludzka wyprzedza wszelkie, niewyobrażalne prawidła i staje się metodą w leczeniu chorób. Nigdy nie przepadałam w szkole za fizyką. Na studiach biofizyka, stała się na tyle interesująca, iż przytoczę pewne tezy z tegoż pola nauki. Energia wypełnia materię na poziomie atomów, cząsteczek i elementarnych fal. Nie bez powodu Max Planck otrzymał w 1918 roku Nagrodę Nobla. Materia to siła , która kryje się w sposób świadomy. Jeśli zaobserwujemy dwa bursztynu, leżące blisko siebie. Zauważymy, iż będzie je łączyła niewidzialna, wspomniana siła wody, ściągająca je do pierwotnej, macierzystej przestrzeni. Kirlianowi udało się sfotografować wyładowanie koronowe. Świeży, zdrowy liść emanuje jaskrawą, barwną aurą. Po przekrojeniu rośliny widzimy tę samą aurę, jako obrys. Zjawisko nazywane jest efektem fantomowego liścia. W medycynie energetycznej uważa się, iż każdy organizm ożywiony jak i nie, posiada pole eteryczne. Tao to osobisty ładun

Masaż liftingujący twarz.

Stres, zanieszczyszczone powietrze , bezsenność, promienie UV – mogą narazić Twoją wrażliwą cerę na suchość i szybsze starzenie się. Głównym winowajcą są wolne rodniki, czyli niestabilne atomy o sile niszczącej. Jeśli palisz tytoń, jesz smażone potrawy, przebywasz często w ruchu ulicznym , nie mam dla Ciebie dobrych informacji. Twoja cera traci życie. Zawartość kolagenu podczas menopauzy maleje o 30 procent, co sprawia spadek estrogenu. Niegdyś Indyjki wytwarzały naturalne kosmetyki, lecz współczesność zdominowała rynek chemią nawet tam, gdzie słowo to było jednostkową sprawą. Gdy unosisz brwi pracują miesień czołowy, podłużny i okrężny oka. Kiedy chcesz posłać komuś buziaka, aktywny jest miesień policzkowy. Często też śmiejesz się, wzmagając tym samym mięsień śmiechowy, czy jarzmowy większy/ mniejszy. Sama zatem widzisz, ile mięśni jest w ruchu.  Ruchu niczym układanka, puzzle. Wydzielające się gruczoły łojowe, potowe oraz melanina tworzą barierę ochronną skóry. Na pewno wiesz, ze