Przejdź do głównej zawartości

Masaż tkanek głębokich.Ten rodzaj systemu pracy jest bardzo spokojną formą terapii, który zapoczątkowała Dr Ida P. Rolf. Odkryła ona, iż tkanka jest osobnym systemem układu człowieka.

Główną przesłanką rolfingu stały się techniki manualne, skupiające się na uwalnianiu blokad w ciele. Terapeuta za pomocą odpowiednio dobranej leżanki, wtapia się w tkanki wykorzystując atuty swojego ciała. Narzędziem pracy terapeutycznej są :palce, kostki palców, przedramiona, łokcie. Można również zadziałać za pomocą powierzchni dłoniowej. Sam rolfing można doprecyzować stwierdzeniem, iż jest to system integracji tkanek, który ma na uwadze reedukację ruchową. Co to znaczy? Masażysta leczy ruchem, wykorzystując np. ćwiczenia izometryczne. 
Celem masażu tkanek głębokich jest przede wszystkim likwidacja napięć tkankowych, zwiększenie zakresu ruchu, przywrócenie fizjologii tkanek. Ważne jest, by restrykcje uwalniać w sposób szczególnie odpowiedzialny i nie robić nic siłowo. Ciało pacjenta samo Nam podpowie, w jakim kierunku będzie podążała ręka masażysty. Istotnym faktem będzie wyczucie palpacyjne oraz wiedza z zakresu anatomii. 

W styczności z tkankami na poziomie głębokim, urzekła mnie manipulacja przeponowa. Trudno jest zsynchronizować oddech pacjenta ze swoim. Jednak jest to możliwe do osiągnięcia. Uwalnianie napięć przeponowych i przywrócenie naturalnego oddechu to świetny rodzaj pomocy ludziom. Szczególnie po : porodach, traumach, urazach, treningach, operacjach jamy brzusznej, infekcji górnych dróg oddechowych i obrzękach kończyn dolnych. 
Po zakończeniu pandemii, informuję, iż prowadzę skuteczne leczenie mobilizacyjno- powięziowe kręgosłupa oraz masaż tkanek głębokich w jednostkach chorobowych.  

W tym trudnym czasie wspierajmy się, cieszmy słoneczną, domową chwilą i pomagajmy sobie wzajemnie. Ubieram polar miłości i dzielę się zielenią serca. Człowiek jest unikatem jednostkowym, którego  " wewnętrzne ściany "   są wytworem Boga i to w Nim siła i owa niepowtarzalność.                                                                                                                                                                                                                                  
 Autor : Katarzyna Karska.

Komentarze

  1. Super wpis. Muszę polecić go swojej masażystce. Swoją drogą polecam odwiedzić jeśli ktoś jest w okolicach poznania polecam odwiedzić: https://sensualmassage.eu/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Rodzaje masaży.

 NOWOŚĆ DRENAŻ LIMFATYCZNY CIAŁA I TWARZY METODĄ NIEMIECKĄ !!!

Medycyna psychosomatyczna.

Dusza, ciało i rozum to jedna wielka substancja chemiczna porównywana z miłością, gdzie wszystko jest szczęściem. Gdyby było tak pięknie, a uczucie szybko by kwitło - ludzie z pewnością nie zapadaliby na choroby. Wątpliwa kwestia, a raczej często  wręcz niemożliwa. Freud odkrył, iż do naszej nieświadomości trafia stres ukryty, który niszczy i pożera niczym lew, Kartezjusz próbował rozdzielić ciało i duszę na dwie odrębne konstrukcje. Odmienne filozoficznie i medycznie. Inkorporacja, kontrola, autonomia i rywalizacja to szczegółowe etapy rozwoju człowieka. Z pewnością mają wpływ na kształtowanie się osobowości. Naukowcy udowodnili, iż kobieta w ciąży nosząca pod sercem dziecko musi dbać, by się nie denerwować. Kortyzol to chyba najbardziej niepożądana substancja dla embrionu niszcząca hipokamp. Badania wykazały, że jeżeli młoda mama czyta dziecku bajki, przed jego narodzeniem,  to u niemowlęcia wytwarzają się jakże potrzebne endorfiny. Maluszek zaczyna mocniej niż zawsze ssać kciuka, a

Certyfikaty.