Przejdź do głównej zawartości

Masaż dłoni i siła oddechu.Koreański masaż dłoni jest masażem punktowym, uciskowym. Mogę zadziałać na te części ciała, które nie są możliwe podczas zwyczajnego , tradycyjnego masażu np. oczy, gardło, zatoki. W swojej praktyce stosuję uciskanie kciukiem, czyli digitopresurę. Czy, wiesz że palec wskazujący i serdeczny odpowiadają kończyną górnym? Palec mały to odpowiednik kończyn dolnych. Palec środkowy ma wpływ na głowę i klatkę piersiową. Natomiast wewnętrzna strona ręki powiązana jest z brzuchem. Zaś grzbietowa z plecami. Ręce są najważniejszym elementem pracy masażysty. Poprzez techniki ręczne wpływam nie tylko dobrze na swój organizm, ale i na organizm pacjenta. Oprócz masażu zapraszam Cię serdecznie do praktykowania nauki oddechu.

Energia a zarazem oddech to element duchowy skumulowany pod jednym pojęciem. Pranajama, czyli kontrola między ów energią a siłą qi. Pod tym terminem kryje się wszystko, co boskie i piękne. Ruach, chi/qi, prana, anima z tym cudownym elementem rodzimy się i umieramy. Pomiędzy pierwszym a ostatnim tchnieniem pojawia się zagadkowa cisza. Cisza niewidzialna i niewytłumaczalna. W tybetańskiej jodze prana vayu to słowo określane wiatrem podtrzymującym nowe życie. W obszarze tym znajduje się serce, które rośnie niczym drzewko spełniające marzenia.
W pranajamie rozróżniamy trzy procesy oddechowe:
- oddychanie brzuszne, przeponowe
- oddychanie klatką piersiową
- oddychanie obojczykowe

Ważnym elementem jest wypełnienie oddechu najbardziej potrzebujących miejsc :
„ Ćwiczenia oddechu połączone z autorefleksją mogą otworzyć metalową osłonę otaczającą serce”. Wdech jest zimny a wydech ciepły. Można również ćwiczyć oddychanie lewą stroną ciała, prawą stroną ciała, przednią częścią lub tylną ( dla mnie osobiście najtrudniejszą z technik). W początkowym stadium zalecam samoobserwację oddechu płynącego przez organizm. Kiedy wchodzę w medytację oddalam się od tego , co przyziemne i materialne. Oddech oczyszcza wszystkie czakry, co jest również wierzeniem Reikowców.

Przyjrzyjcie się noworodkom, jak one pięknie oddychają do brzuszka. Później tracimy pewne naturalne zdolności i jesteśmy zmuszeni przyswoić sobie ten pierwotny rytm raz jeszcze. Shavayatra, czyli punktowe odprężenie- jogiczny sen. To świadoma podróż przez 61 punktów naszego ciała. Czy wiesz, że można zatrzymać oddech w każdym z tych punktów? Po tej praktyce wiem, które obszary mojego ciała są spięte, gdzie energii jest za mało, gdzie za dużo. Przecież oddech to lekki, ciepły wiatr, kołyszący Cię do snu i budzący o poranku. Pranajama odpręży ciało, oczyści umysł i dotleni serce.

Tylko od Ciebie zależy, czy zacznie ono spełniać najskrytsze marzenia.

Katarzyna Karska.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rodzaje masaży.

 NOWOŚĆ DRENAŻ LIMFATYCZNY CIAŁA I TWARZY METODĄ NIEMIECKĄ !!!

Medycyna psychosomatyczna.

Dusza, ciało i rozum to jedna wielka substancja chemiczna porównywana z miłością, gdzie wszystko jest szczęściem. Gdyby było tak pięknie, a uczucie szybko by kwitło - ludzie z pewnością nie zapadaliby na choroby. Wątpliwa kwestia, a raczej często  wręcz niemożliwa. Freud odkrył, iż do naszej nieświadomości trafia stres ukryty, który niszczy i pożera niczym lew, Kartezjusz próbował rozdzielić ciało i duszę na dwie odrębne konstrukcje. Odmienne filozoficznie i medycznie. Inkorporacja, kontrola, autonomia i rywalizacja to szczegółowe etapy rozwoju człowieka. Z pewnością mają wpływ na kształtowanie się osobowości. Naukowcy udowodnili, iż kobieta w ciąży nosząca pod sercem dziecko musi dbać, by się nie denerwować. Kortyzol to chyba najbardziej niepożądana substancja dla embrionu niszcząca hipokamp. Badania wykazały, że jeżeli młoda mama czyta dziecku bajki, przed jego narodzeniem,  to u niemowlęcia wytwarzają się jakże potrzebne endorfiny. Maluszek zaczyna mocniej niż zawsze ssać kciuka, a

Certyfikaty.