Przejdź do głównej zawartości

Masaż bambusami .
Historia wykorzystania samego bambusa w celach leczniczych powstała na Mauritusie. To właściwie Kreole stworzyli ów zdrowotny rytuał. Nazwali go masażem kreolskim. Ludność tego archipelagu używała do terapii olejków z : kiełków młodej pszenicy, migdałów, czy róży. Jak metoda przedstawiała się w Japonii? W okresie Edo większość obywateli chodziła pieszo. Problemy z napięciem stóp były bardzo duże. Najpierw Samurajowie wykorzystywali stąpanie po kijach zwane aodake-fumi. Dosłownie mówiąc  „krok bambusa”. Później  narodził się wśród tamtejszej społeczności masaż miotełkami bambusowymi. Jednym i najważniejszym komponentem świata kwitnącej wiśni było poszukiwanie harmonii poprzez medytację. Odkrycie wewnętrznego „ja” odzwierciedlało magię świata Wschodu, ta magia zaraża, porywa i uczy.
Jakie korzyści niesie terapia? Z pewnością wzmaga się produkcja kolagenu, co wpływa na dobrą trofikę mięśni. Techniki spiralne rozgrzewają tkanki, co polepsza ukrwienie i dotlenienie każdej z nich. Skóra wydala z organizmu złogi pozapalne. Mocniejszy bodziec pobudza receptor układu współczulnego ( receptor- efektor). Kobiety mające cellulit, czy większą ilość tkanki tłuszczowej mogą liczyć na efekty modulacji sylwetki, poprawę elastyczności skóry. Warto wspomniane praktyki doskonalić po prostu ćwiczeniami np. aerobik, one ujędrnią Ci stuprocentowo ciało.

Przejdźmy do zastosowania bambusa w medycynie niekonwencjonalnej. Bardzo dobre są herbatki, mające działanie antybakteryjne i antywirusowe. Istnieją gatunki tej rośliny znane przede wszystkim z zawartości krzemionki koloidowej. Dobroczynne właściwości pędów ma udział w kosmetyce ( szampony, kremy, odżywki).
Wiele osób pyta mnie : „Pani Kasiu, czy ten masaż boli?”. Otóż, nie boli. To, iż masaż jest głęboki i aktywizuje tkanki nie znaczy, że pacjent ma zwijać się na łóżku z bólu. To nie o to chodzi. Ma być miło i przyjemnie. Atmosfera gabinetu to u mnie priorytet.  

„Bambus śpiewa z wiatrem, przynosząc atmosferę relaksu i wyciszenia. Masaż to najpiękniejszy kosmetyk dla ciała, ukojenie dla duszy, kołysanie rozumu".           Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rodzaje masaży.

 NOWOŚĆ DRENAŻ LIMFATYCZNY CIAŁA I TWARZY METODĄ NIEMIECKĄ !!!

Medycyna psychosomatyczna.

Dusza, ciało i rozum to jedna wielka substancja chemiczna porównywana z miłością, gdzie wszystko jest szczęściem. Gdyby było tak pięknie, a uczucie szybko by kwitło - ludzie z pewnością nie zapadaliby na choroby. Wątpliwa kwestia, a raczej często  wręcz niemożliwa. Freud odkrył, iż do naszej nieświadomości trafia stres ukryty, który niszczy i pożera niczym lew, Kartezjusz próbował rozdzielić ciało i duszę na dwie odrębne konstrukcje. Odmienne filozoficznie i medycznie. Inkorporacja, kontrola, autonomia i rywalizacja to szczegółowe etapy rozwoju człowieka. Z pewnością mają wpływ na kształtowanie się osobowości. Naukowcy udowodnili, iż kobieta w ciąży nosząca pod sercem dziecko musi dbać, by się nie denerwować. Kortyzol to chyba najbardziej niepożądana substancja dla embrionu niszcząca hipokamp. Badania wykazały, że jeżeli młoda mama czyta dziecku bajki, przed jego narodzeniem,  to u niemowlęcia wytwarzają się jakże potrzebne endorfiny. Maluszek zaczyna mocniej niż zawsze ssać kciuka, a

Certyfikaty.