Przejdź do głównej zawartości

Stopy -faktyczne lustro naszego stanu zdrowia.


Refleksoterapia to dział medycyny alternatywnej, zajmujący się równoważeniem energii przepływającej przez organizm.  Te faktyczne odwzorowanie naszego samopoczucia stanowią stopy. Są one podzielone na strefy. Za głowę odpowiadać będzie duży palec i górna część naszej dystalnej części kończyny dolnej, kolejno środek stopy- ma wpływ na odczucia w klatce piersiowej i górnej część brzucha, natomiast pięta steruje pracą miednicy. Mówi się, że stopy niosą nas przez życie. Uważam, że są one integralną częścią łączącą nas z ziemią- źródłem korzenia. Spectrum psychologiczne opiera się na sposobie chodzenia. Pewny, silny sposób stawiania nóg mówi o sile charakteru. Natomiast lekkie, nieudolne kroczenie po ścieżce życia świadczyć może o problemach z pewnością siebie.

Wracając do tematu głównego a mianowicie masażu, trzeba zaznaczyć, iż same uciski potrafią zharmonizować cały organizm. Jeśli widzę, że pacjent jest spięty, zestresowany stosuję chwyt kojący i naciskam obszar splotu słonecznego. Używa się go głównie po to, by uspokoić i zrównoważyć blokady energetyczne. Blokady wynikają ze stresu lub przewagi jednej czakry nad drugą. Możemy wtedy powiedzieć o złym funkcjonowaniu całego organizmu. O dobrej kondycji procesu zdrowotnego człowieka można rzec śmiało, gdy dusza, rozum i ciało są w równowadze. Może ten fakt, być błahostką, ale masaż powinno się zawsze zaczynać od strony prawej ( teraźniejszy stan). Co nie znaczy, że lewa stopa jest mniej istotna ( przeszłość, potencjał).
Ważny jest masaż dróg limfatycznych, który odpowiada za system immunologiczny. Odtrucie organizmu nie należy do miłych doznań. Może boleć głowa, pojawić się uczucie wyczerpania. Istotne, by w tym okresie nawadniać organizm dużą ilością wody niegazowanej. Najczęstszym problemem dzisiejszych czasów jest stres, słaba koncentracja, krótki sen.  Jak z tym sobie radzić? Odpowiedź jest banalna korzystanie z fizjoterapii, automasażu oraz rehabilitacji  przyniosą efekty dobre dla naszego ogólnego ustroju.

Może pokrótce opowiem, jaki wysiłek musi włożyć masażysta, by wszystko było w porządku. Stopa to mapa ludzkiego ciała. Terapeuta działa poprzez dotyk na punkty sedatywnie lub tonizująco. Odblokowuje także ogniska bólowe. Przyczyną chorób jest między innymi siedzący tryb życia, złe nawyki żywieniowe. Jak już wspomniałam pewne zakłócenia trzeba zrównoważyć. W swojej pracy stosuję metodę centrum, co można porównać do swoistego „spacerowania” po stopie.
Na pewno dodaję w czasie sesji chwyt odprężający. Kolejno stymuluję pracę strefy mózgu, przysadki i opuszki palców. Pobudza się strefy limfatyczne jamy brzusznej i miednicy. Jeśli stopy są wilgotne lub zimne to też jest dla mnie pewien sygnał. W przypadku badania, oglądania trzeba zapomnieć o oliwce, żeby dostrzec konkretne przesłania organizmu przychodzącej do mnie osoby. Opisałam tylko jeden z problemów, gdzie ulgą jest masaż. Krótka rada jaką mogę udzielić, by pobudzać swój organizm każdego dnia to po prostu chodzić boso. W lecie dobrym rozwiązaniem będzie spacerowanie po piasku, czy nawet trawie. Zimą wizyta w specjalistycznym gabinecie pomoże na spectrum bólów. Korzyści są niebywałe : poprawa nastroju, relaks, lepsze krążenie krwi. Jeden z  pacjentów powiedział do mnie : „Pani Kasiu po masażu czuję się jak młody Bóg, ubyło mi lat”. Nie ma lepszego wynagrodzenia dla mnie, jak zadowolenie z wykonywanej pracy.
Reasumując refleksoterapia to alternatywa dla przyszłych pokoleń, ponieważ świat i ludzie potrzebują masażu. W tej dziedzinie zdrowia wszystko jest pięknem a energia płynie.Autor: Katarzyna Karska.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rodzaje masaży.

 NOWOŚĆ DRENAŻ LIMFATYCZNY CIAŁA I TWARZY METODĄ NIEMIECKĄ !!!

Medycyna psychosomatyczna.

Dusza, ciało i rozum to jedna wielka substancja chemiczna porównywana z miłością, gdzie wszystko jest szczęściem. Gdyby było tak pięknie, a uczucie szybko by kwitło - ludzie z pewnością nie zapadaliby na choroby. Wątpliwa kwestia, a raczej często  wręcz niemożliwa. Freud odkrył, iż do naszej nieświadomości trafia stres ukryty, który niszczy i pożera niczym lew, Kartezjusz próbował rozdzielić ciało i duszę na dwie odrębne konstrukcje. Odmienne filozoficznie i medycznie. Inkorporacja, kontrola, autonomia i rywalizacja to szczegółowe etapy rozwoju człowieka. Z pewnością mają wpływ na kształtowanie się osobowości. Naukowcy udowodnili, iż kobieta w ciąży nosząca pod sercem dziecko musi dbać, by się nie denerwować. Kortyzol to chyba najbardziej niepożądana substancja dla embrionu niszcząca hipokamp. Badania wykazały, że jeżeli młoda mama czyta dziecku bajki, przed jego narodzeniem,  to u niemowlęcia wytwarzają się jakże potrzebne endorfiny. Maluszek zaczyna mocniej niż zawsze ssać kciuka, a

Certyfikaty.