Przejdź do głównej zawartościMASAŻ RELAKSACYJNY- połączenie masażu klasycznego z energetycznym. Masaż całego ciała stosuje się, by poprzez odpowiednie techniki rozluźnić spięte tkanki i mięśnie pacjenta.  Masaż musi być przeprowadzony przy użyciu olejków eterycznych, które mają zadawalające działanie zdrowotne. Ważnym elementem tego rytuału jest muzyka, która ma za zadanie wyciszać i relaksować. Masaż relaksacyjny to uzdrawianie ciała i duszy. Po takim zabiegu będziecie Państwo wyciszeni, polepszy się sen, koncentracja. Masaż ten niesie spektrum korzyści: działa wspaniale na funkcję psychofizyczne organizmu.

Masaż obejmuje całe ciało, stosuję techniki rozluźniające , sedatywne. Powstała żywa dyskusja na temat stosowania olejków. Ja w swojej pracy uzupełniam ten rodzaj oddziaływania na pacjenta, ponieważ wierzę w moc olejków nie tylko ze strony aromoterapii. Już w starożytności używano tych środków do relaksacji.


Masaż relaksacyjny trwa godzinę, góra półtorej. Masuję: stopy, kończyny dolne ( tył), kręgosłup, kręgi szyjne, barki, kończyny górne, odcinek piersiowy, kończyny dolne ( przód). Warto masaż relaksacyjny powtórzyć od trzech do pięciu sesji. 
Masaż wpływa na organizm i na wszystkie jego układy: ukł. nerwowy, oddechowy, krążenia, pokarmowy i moczowy. Oprócz tych walorów ma również działanie detoksykujące. Po zakończonym masażu warto napić się szklanki wody.

Jeśli wyjdziesz z mojego gabinetu ze stwierdzeniem, że :

" Zdrowie jest najcenniejszą zdobyczą a zadowolenie największym bogactwem "- będzie to dla mnie największy komplement.

Autor: Katarzyna KarskaKomentarze

Popularne posty z tego bloga

Rodzaje masaży.

 NOWOŚĆ DRENAŻ LIMFATYCZNY CIAŁA I TWARZY METODĄ NIEMIECKĄ !!!

Medycyna psychosomatyczna.

Dusza, ciało i rozum to jedna wielka substancja chemiczna porównywana z miłością, gdzie wszystko jest szczęściem. Gdyby było tak pięknie, a uczucie szybko by kwitło - ludzie z pewnością nie zapadaliby na choroby. Wątpliwa kwestia, a raczej często  wręcz niemożliwa. Freud odkrył, iż do naszej nieświadomości trafia stres ukryty, który niszczy i pożera niczym lew, Kartezjusz próbował rozdzielić ciało i duszę na dwie odrębne konstrukcje. Odmienne filozoficznie i medycznie. Inkorporacja, kontrola, autonomia i rywalizacja to szczegółowe etapy rozwoju człowieka. Z pewnością mają wpływ na kształtowanie się osobowości. Naukowcy udowodnili, iż kobieta w ciąży nosząca pod sercem dziecko musi dbać, by się nie denerwować. Kortyzol to chyba najbardziej niepożądana substancja dla embrionu niszcząca hipokamp. Badania wykazały, że jeżeli młoda mama czyta dziecku bajki, przed jego narodzeniem,  to u niemowlęcia wytwarzają się jakże potrzebne endorfiny. Maluszek zaczyna mocniej niż zawsze ssać kciuka, a

Certyfikaty.