Przejdź do głównej zawartościMASAŻ RELAKSACYJNY- połączenie masażu klasycznego z energetycznym. Masaż całego ciała stosuje się, by poprzez odpowiednie techniki rozluźnić spięte tkanki i mięśnie pacjenta.  Masaż musi być przeprowadzony przy użyciu olejków eterycznych, które mają zadawalające działanie zdrowotne. Ważnym elementem tego rytuału jest muzyka, która ma za zadanie wyciszać i relaksować. Masaż relaksacyjny to uzdrawianie ciała i duszy. Po takim zabiegu będziecie Państwo wyciszeni, polepszy się sen, koncentracja. Masaż ten niesie spektrum korzyści: działa wspaniale na funkcję psychofizyczne organizmu.

Masaż obejmuje całe ciało, stosuję techniki rozluźniające , sedatywne. Powstała żywa dyskusja na temat stosowania olejków. Ja w swojej pracy uzupełniam ten rodzaj oddziaływania na pacjenta, ponieważ wierzę w moc olejków nie tylko ze strony aromoterapii. Już w starożytności używano tych środków do relaksacji.


Masaż relaksacyjny trwa godzinę, góra półtorej. Masuję: stopy, kończyny dolne ( tył), kręgosłup, kręgi szyjne, barki, kończyny górne, odcinek piersiowy, kończyny dolne ( przód). Warto masaż relaksacyjny powtórzyć od trzech do pięciu sesji. 
Masaż wpływa na organizm i na wszystkie jego układy: ukł. nerwowy, oddechowy, krążenia, pokarmowy i moczowy. Oprócz tych walorów ma również działanie detoksykujące. Po zakończonym masażu warto napić się szklanki wody.

Jeśli wyjdziesz z mojego gabinetu ze stwierdzeniem, że :

" Zdrowie jest najcenniejszą zdobyczą a zadowolenie największym bogactwem "- będzie to dla mnie największy komplement.

Autor: Katarzyna KarskaKomentarze

Popularne posty z tego bloga

Masaż Lomi Lomi Nui

Masaż Lomi Lomi Nui to jedna z najpiękniejszych odmian dotyku o działaniu leczniczym i relaksacyjnym, jakie poznałam. Terapeuta staje się przekaźnikiem energii. Wprowadza pacjenta w stan głębokiego relaksu graniczącego ze snem. Skąd geneza lomi? Styl masażu pochodzi z Polinezji. W XIX wieku kahuni wykonywali go w świątyniach. Aspekt duchowy był tu najważniejszym czynnikiem nazywającym ów ideologiczny świat. Misjonarze łączyli formy poznawcze dotyku z tańcem. Fregata, czyli kroki harmonizowały się z ruchami terapeuty. Techniki wykonywane były przedramionami. Te „muśnięcia” można by porównać do powiewu wiatru. Przypominają one nieco kołysanie.

Masaż pochodzi z pięknego świata Hawajów , czyli pewnego rodzaju uniwersum. Niegdyś uzdrawiano: wodą termalną, gorącymi kamieniami oraz odpowiednią dietą. Współczesny świat wraca do pradawnych metod Wschodu.  Samo słowo „lomi” oznacza „naciskać”, „ pocierać” oraz „pracować nad wnętrzem” osoby doświadczającej ten oto rodzaj rytuału. Co to znaczy? Prz…

Masaż holistyczny.

Masaż holistyczny odżył prawdziwie w XVI wieku za sprawą lekarza Ambrożego Pare. Każdy lubi być głaskany. Pieszczoty są efektem poczucia akceptacji i bezpieczeństwa. Udowodniono, że masowane niemowlaki rozwijają się szybciej, co pogłębia również adaptację w środowisku społecznym. Ze Wschodu przywędrowało do Nas wiele piękna. Czy wiecie, że wżyciu są takie okresy, kiedy to organizm zwyczajnie musi być masowany? Ten czas to „Wrota Zmiany” na co składa się: dojrzewanie, rozpoczęcie współżycia, ciąża, wspomniane narodziny i menopauza. Drogą do zdrowia będzie bez wątpienia sztuka oddychania. Każdy wdech dostarcza komórce niezbędny do funkcjonowania tlen. Tego tlenu potrzebuje Twoje zmęczone ciało. Jeśli nie możesz zasnąć spróbuj wizualizować swój oddech. Połóż się wygodnie w wywietrzonym pokoju. Wyłącz telewizor, komputer i komórkę. Następnie jeśli wierzysz w Boga poproś o spokojny sen i energię niezbędną do egzystencji. Weź głęboki, spokojny wdech i wyobraź sobie, że „prana” płynie kolejno…

Stopy -faktyczne lustro naszego stanu zdrowia.

Refleksoterapia to dział medycyny alternatywnej, zajmujący się równoważeniem energii przepływającej przez organizm.  Te faktyczne odwzorowanie naszego samopoczucia stanowią stopy. Są one podzielone na strefy. Za głowę odpowiadać będzie duży palec i górna część naszej dystalnej części kończyny dolnej, kolejno środek stopy- ma wpływ na odczucia w klatce piersiowej i górnej część brzucha, natomiast pięta steruje pracą miednicy. Mówi się, że stopy niosą nas przez życie. Uważam, że są one integralną częścią łączącą nas z ziemią- źródłem korzenia. Spectrum psychologiczne opiera się na sposobie chodzenia. Pewny, silny sposób stawiania nóg mówi o sile charakteru. Natomiast lekkie, nieudolne kroczenie po ścieżce życia świadczyć może o problemach z pewnością siebie.
Wracając do tematu głównego a mianowicie masażu, trzeba zaznaczyć, iż same uciski potrafią zharmonizować cały organizm. Jeśli widzę, że pacjent jest spięty, zestresowany stosuję chwyt kojący i naciskam obszar splotu słonecznego. Używ…