Przejdź do głównej zawartości

Parafinoterapia

 


Parafina została wynaleziona przez niemieckiego chemika Karla von Reichenbachara ( XX wiek). Parafina ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Po jej użyciu pękające, suche pięty idą w zapomnienie, a skóra jest odpowiednio zregenerowana. Ten cudowny wynalazek zdrowotny bierze również czynny udział w zabiegach fizjoterapeutycznych. Okłady z parafiny otwierają pory, co stwarza lepsze krążenie krwi, a także wchłanianie substancji termicznie czynnej np. przy spłycaniu blizn. 

          Wskazaniem są również:

 • choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa

 • artretyzm

 • przewlekłe stany zapalne stawów i tkanek miękkich

 • fibriomialgia

 • choroby goścowe

 • zapalenie torebki stawowej

 • bóle w okolicy lędźwiowej

 • stany pobudzenia emocjonalnego

Substancja ta dostarcza energię cieplną do tkanek, przez co zmniejsza się napięcie mięśni. Obniża ciśnienie krwi. Rozgrzany mięsień, zwiększa swą rozciągliwość dotyczy to również torebki stawowej, ścięgien oraz wiązadeł. Parafina działa odprężająco na cały układ , jakim jest organizm. Terapeuta musi pamiętać, by nie wykonywać zabiegu po masażu, czy ćwiczeniach. Zawsze wszystkie czynności typu zdrowotnego, wykonujemy przed, nigdy po. Tym samym przygotowujemy ciało do dalszej pracy. Okłady parafinowe działają przede wszystkim przeciwbólowo. Substancja jest delikatna dla skóry, absolutnie jej nie podrażnia. Zabieg rozpoczynamy od dezynfekcji stóp, dłoni. Następnie wykonujemy dokładny peeling enzymatyczny. Parafinę nakładamy pędzelkiem, po uprzednim nakremowaniu lub zastosowaniu mleczka kosmetycznego.

       DZIAŁANIE KOSMETYCZNE:

          usuwa miejscowe przesuszenie, pęknięcie skóry

 • poprawia stan paznokci

 • niweluje przebarwienia skórne

 • tworzy barierę ochronną przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi

Drogie Panie niedługo wiosna, potem lato – po rytuale parafinowym pięta w klapku lub sandałkach będzie wyglądać bez zarzutów. 

Z wiosenną energią, pozdrawiam Was ciepło,

Terapeutka Katarzyna Karska .


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

RODZAJE MASAŻY

 

Drenaż limfatyczny skuteczny sposób na zdrowie.

Po zapoznaniu się z książką pt. "Limfa", stwierdziłam , że drenaż limfatyczny to zaproszenie do swojego ciała pięknego kwiatu, który ubogaci cały ogród. Około 70 % ludzkiego ciała składa się z wody: krwi, płynu śródmiąższowego i chłonki. Sama etymologia słowa : "limfa" znaczy woda. Duńska naukowiec Maiken Nedergaard dokonała wpaniełego odkrycia. Zidentyfikowała sieć naczyń limfatycznych w mózgu, które usuwają toksyny za pomocą płynu mózgowo - rdzeniowego. Układ glimfatyczny pracuje najbardziej, kiedy śpimy.  Uczeni odkryli, iż słabe drenowanie limfatyczne opon mózgowych w ośrodkowym układzie nerwowym może prowadzić do zakłóceń poznawczych. Szlaki metylacyjne regulują procesy odtruwania oraz usprawniają procesy metaboliczne w organizmie. Udrożnienie wężłów chłonych, pachwinowych usuną nadmiar płynu angażując do pracy cału układ. Co bym zaleciła robić w domu i po za nim,by limfa płynęła prawidłowo?  Na pewno: szczotkowanie na sucho, okłady z oleju rycynowego, pływanie

Energia jest w Tobie.

  Co raz częściej mój gabinet odwiedzają osoby z depresją i zaburzeniami lękowymi. Niestety jest to choroba, przypadłość Naszych czasów. Masaż w swojej cudownej odsłonie, aurze ma dostarczyć Nam endorfin, a także pomóc w szukaniu balansu między duszą, ciałem i umysłem. Masaż ma działanie uspakajające i może być fantastycznym przykładem medycznym do uzupełniania psychoterapii i farmakologii- czasem bezdyskusyjnym. Wszystko w Naszych głowach albo wolno płynie albo nieco bulgocze. Wszystko jest emocją.  Kiedyś na masażu zjawiła się u mnie dziewczyna , która z uśmiechem na ustach zaśpiewała:  „W mojej głowie wojna, myśli niespokojne”. Jako terapeutka już wiedziałam, że w sposób delikatny zasugerowała swój problem. Pytała, co zrobić by przestać bać się banalnych rzeczy? Uważam, że każdy z Nas powinien zawalczyć o siebie. Boisz się wyjść z domu- ubierz buty i wyjdź. Boisz się jechać autobusem. Przełam to – jedź. Po prostu przestaw głowę na słowa: tak, chcę, zrobię to. Chcesz odpocząć- odpo