Przejdź do głównej zawartości

Parafinoterapia

 


Parafina została wynaleziona przez niemieckiego chemika Karla von Reichenbachara ( XX wiek). Parafina ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Po jej użyciu pękające, suche pięty idą w zapomnienie, a skóra jest odpowiednio zregenerowana. Ten cudowny wynalazek zdrowotny bierze również czynny udział w zabiegach fizjoterapeutycznych. Okłady z parafiny otwierają pory, co stwarza lepsze krążenie krwi, a także wchłanianie substancji termicznie czynnej np. przy spłycaniu blizn. 

          Wskazaniem są również:

 • choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa

 • artretyzm

 • przewlekłe stany zapalne stawów i tkanek miękkich

 • fibriomialgia

 • choroby goścowe

 • zapalenie torebki stawowej

 • bóle w okolicy lędźwiowej

 • stany pobudzenia emocjonalnego

Substancja ta dostarcza energię cieplną do tkanek, przez co zmniejsza się napięcie mięśni. Obniża ciśnienie krwi. Rozgrzany mięsień, zwiększa swą rozciągliwość dotyczy to również torebki stawowej, ścięgien oraz wiązadeł. Parafina działa odprężająco na cały układ , jakim jest organizm. Terapeuta musi pamiętać, by nie wykonywać zabiegu po masażu, czy ćwiczeniach. Zawsze wszystkie czynności typu zdrowotnego, wykonujemy przed, nigdy po. Tym samym przygotowujemy ciało do dalszej pracy. Okłady parafinowe działają przede wszystkim przeciwbólowo. Substancja jest delikatna dla skóry, absolutnie jej nie podrażnia. Zabieg rozpoczynamy od dezynfekcji stóp, dłoni. Następnie wykonujemy dokładny peeling enzymatyczny. Parafinę nakładamy pędzelkiem, po uprzednim nakremowaniu lub zastosowaniu mleczka kosmetycznego.

       DZIAŁANIE KOSMETYCZNE:

          usuwa miejscowe przesuszenie, pęknięcie skóry

 • poprawia stan paznokci

 • niweluje przebarwienia skórne

 • tworzy barierę ochronną przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi

Drogie Panie niedługo wiosna, potem lato – po rytuale parafinowym pięta w klapku lub sandałkach będzie wyglądać bez zarzutów. 

Z wiosenną energią, pozdrawiam Was ciepło,

Terapeutka Katarzyna Karska .


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rodzaje masaży.

 NOWOŚĆ DRENAŻ LIMFATYCZNY CIAŁA I TWARZY METODĄ NIEMIECKĄ !!!

Medycyna psychosomatyczna.

Dusza, ciało i rozum to jedna wielka substancja chemiczna porównywana z miłością, gdzie wszystko jest szczęściem. Gdyby było tak pięknie, a uczucie szybko by kwitło - ludzie z pewnością nie zapadaliby na choroby. Wątpliwa kwestia, a raczej często  wręcz niemożliwa. Freud odkrył, iż do naszej nieświadomości trafia stres ukryty, który niszczy i pożera niczym lew, Kartezjusz próbował rozdzielić ciało i duszę na dwie odrębne konstrukcje. Odmienne filozoficznie i medycznie. Inkorporacja, kontrola, autonomia i rywalizacja to szczegółowe etapy rozwoju człowieka. Z pewnością mają wpływ na kształtowanie się osobowości. Naukowcy udowodnili, iż kobieta w ciąży nosząca pod sercem dziecko musi dbać, by się nie denerwować. Kortyzol to chyba najbardziej niepożądana substancja dla embrionu niszcząca hipokamp. Badania wykazały, że jeżeli młoda mama czyta dziecku bajki, przed jego narodzeniem,  to u niemowlęcia wytwarzają się jakże potrzebne endorfiny. Maluszek zaczyna mocniej niż zawsze ssać kciuka, a

Certyfikaty.