Przejdź do głównej zawartości

Choroba zwyrodnieniowa- metodyka pomocy.

 

Przeciążenia długotrwałe działają na stawy i tkanki okołostawowe w postaci obciążeń, które przekształcają się w zwyrodnienia. Mamy do czynienia z czynnikiem wielostrukturowym na wielu poziomach funkcjonowania ciała.

Zwyrodnienia wymieniamy w obszarach:

 • stawu skroniowo- żuchwowego

 • stawów międzykręgowych w odcinku szyjnym i piersiowym

 • stawu krzyżowo- biodrowego

 • stawu ramiennego

 • stawu łokciowego

 • stawu nagarstkowego i śródrecznego kciuka

 • stawów międzypaliczkowych

 • stawu kolanowego

 • stawu skokowego dolnego

Nie zawsze choroba zwyrodnieniowa powoduje ból. Jednak zużycie chrząstki jak i badania, unaoczniają uszkodzenie krążka międzykręgowego. Ważnym elementem mięśni jest pełen zakres ruchu, który zaopatrza chrząstkę stawową w substację odżywcze, pozbawione toksyn. Nasz ruch jest generowany za pomocą poziomu ruchowego, uaktywnianego przez mózg. Ruch można nazwać potocznie architektem struktur powięziowych. Czy wiesz, że niepełne wykorzystanie ustawień kątowych to zródło Twoich problemów? Kiedy ostatnio skręciłeś ciało w bok? Kiedy odchyliłeś kręgosłup w tył? Kiedy wyprostowałeś luz zgięłeś rękę do końca? Sztywna powięz powoduje mocne ściskanie tkanki. Następstwem są jej uszkodzenia.

Czy regeneracja chrząstki jest możliwa? Otóż tak. Pochodzące ze szpiku kostnego komórki macierzyste ( progenitonowe), pochodzą właśnie z chrząstki, która może się odtwarzać.

Innowacyjną nauką wspomagającą ów problem jest osteopresura. Niemiecka metoda leczenia, stawia na łagodzenie bólu za pomocą ucisku. Wcześniejsze nauki takie jak: masaż shiatsu, czy terapia punktów spustowych łaczą się z opisywaną metodą działania. Jeżeli wywieramy mechaniczny nacisk, budzą się do życia receptory śródmiąższowe. Dzięki odpowiednim wałkom i kulkom do masażu , opracowanymi przez Rolanda Libschera- Brachta możesz pomóc sobie sam. Ćwieczenia kryją są pod tą samą nazwą - niemieckich praktyków. Masaż dostarcza tkance powięziowej świeżego płynu, uwalniając tym samym stare produkty przemiany materii. Zakwaszenie organizmu spada. Ktoś stuknie się w głowę i powie: „ Kulki mają mi pomóc na zwyrodnienia?”. Pomogą równoczesne masaże manualne, ćwiczenia Libchera & Brachta, odpowiednia dieta i ruch. Odżywianie to kolejny ważny element zapobiegawczy w chorobie zwyrodnieniowej.

Polecane produkty:

 • warzywa: cebula, czosnek, rzodkiew, chrzan, brokuły, szparagi, buraki, bataty, warzywa kapustne, kiszonki, sałaty z goryczką

 • owoce: maliny, truskwaki, mango, papaja, wiśnie, śliwki, jabłka

 • przyprawy: imbir, oregano, kurkuma, chili

 • grzyby

 • wyciągi roślinne: malwa, czarci pazur, kora sosny, wierzby, pokrzywa, skrzyp polny

 • śledzie, musztarda

Reasumując - chcąc pozbyć się zwyrodnień unikaj ćwieczeń izometrycznych, tłuszczów zwierzęcych, nabiału, pszenicy i żyta. Dzięki masażom, poprawi się struktura powięzi. Tworzy się więcej miokin, co zmniejsza problem schorzenia. 

Wraz z nowym rokiem, ruszą w gabinecie masażu nowości, jakich nie było w Polsce. Jeśli nie masz pomysłu na przezent, zapraszam Cię do zakupu voucherów, jest to świetny sposób na relaks dla Twojej mamy, taty, żony, męża, babci, dziadka, dziecka. Niech ten świąteczny czas będzie pachniał choinką, miłością i zrozumieniem. Niech małe, drobne gesty przerodzą się we wzajemną akceptację i pomoc.

Z ciepłymi pozdrowieniami,

Katarzyna Karska.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Energia jako siła materii.

  Jako masażystka pracuję z ciałem i subtelną energią. Myśl ludzka wyprzedza wszelkie, niewyobrażalne prawidła i staje się metodą w leczeniu chorób. Nigdy nie przepadałam w szkole za fizyką. Na studiach biofizyka, stała się na tyle interesująca, iż przytoczę pewne tezy z tegoż pola nauki. Energia wypełnia materię na poziomie atomów, cząsteczek i elementarnych fal. Nie bez powodu Max Planck otrzymał w 1918 roku Nagrodę Nobla. Materia to siła , która kryje się w sposób świadomy. Jeśli zaobserwujemy dwa bursztynu, leżące blisko siebie. Zauważymy, iż będzie je łączyła niewidzialna, wspomniana siła wody, ściągająca je do pierwotnej, macierzystej przestrzeni. Kirlianowi udało się sfotografować wyładowanie koronowe. Świeży, zdrowy liść emanuje jaskrawą, barwną aurą. Po przekrojeniu rośliny widzimy tę samą aurę, jako obrys. Zjawisko nazywane jest efektem fantomowego liścia. W medycynie energetycznej uważa się, iż każdy organizm ożywiony jak i nie, posiada pole eteryczne. Tao to osobisty ładun

Masaż liftingujący twarz.

Stres, zanieszczyszczone powietrze , bezsenność, promienie UV – mogą narazić Twoją wrażliwą cerę na suchość i szybsze starzenie się. Głównym winowajcą są wolne rodniki, czyli niestabilne atomy o sile niszczącej. Jeśli palisz tytoń, jesz smażone potrawy, przebywasz często w ruchu ulicznym , nie mam dla Ciebie dobrych informacji. Twoja cera traci życie. Zawartość kolagenu podczas menopauzy maleje o 30 procent, co sprawia spadek estrogenu. Niegdyś Indyjki wytwarzały naturalne kosmetyki, lecz współczesność zdominowała rynek chemią nawet tam, gdzie słowo to było jednostkową sprawą. Gdy unosisz brwi pracują miesień czołowy, podłużny i okrężny oka. Kiedy chcesz posłać komuś buziaka, aktywny jest miesień policzkowy. Często też śmiejesz się, wzmagając tym samym mięsień śmiechowy, czy jarzmowy większy/ mniejszy. Sama zatem widzisz, ile mięśni jest w ruchu.  Ruchu niczym układanka, puzzle. Wydzielające się gruczoły łojowe, potowe oraz melanina tworzą barierę ochronną skóry. Na pewno wiesz, ze