Przejdź do głównej zawartości

Masaż świecą.



Masaż świecą wywodzi się ze świata Orientu. Sam masaż opiera się na technikach relaksacyjnych i obejmuje całe ciało. Bazą podgrzewanych świec są oleje roślinne m.in. olej sojowy. Słynie on ze swoich dobroczynnych właściwości. Ciepły, naturalny wosk uleczy i pomoże w wielu dolegliwościach.
 Nie od dziś wiadomo, że ciepło to najlepszy afrodyzjak dla duszy i ciała. Masaż w połączeniu z olejkiem patchuli odpręży Twoje przebodźcowane ciało. Patuchula to roślina występująca w Azji , jej rdzenna nazwa oznacza zapach zielonego liścia. 

Sam olejek to naprawdę 100 % dobra, bowiem ma wszechstronne działanie :
- reguluje gospodarkę płynami
- zwalcza trądzik:
- łojotok
- pomaga pozbyć się cellulitu
- dobrze działa na stawy 
Kolejnym składnikiem kompozycji jest pomarańcza. Otóż olejek ten ma właściwości antyseptyczne i uspakajające złagodzi bóle głowy, nerwobóle. To bardzo dobre rozwiązanie dla Pań źle odczuwających miesiączki i okres menopauzy. Następnym komponentem zapachowym jest olej koprowy, który ma różnorodne zastosowanie. Z pewnością uspokoi zmysły, złagodzi stany przeciążenia i niepokoju. Działa przeciwgrzybicznie, przeciwtrądzikowo, oprócz tego ma piękny zapach. Można go z powodzeniem stosować do wszelkich inhalacji, również dobrze i skutecznie wyleczy chore gardło. Żeby nie było zbyt słodko muszę Was orzeźwić nutką z olejku miętowego. Olejek miętowy charakteryzuje się intensywnym, mentolowym zapachem. Jest przeciwzapalny, przeciwbólowy. Jeśli miewasz migreny, opuchnięte stopy, blizny to pomoże Ci masaż tymże olejkiem.  Nie  mogłabym pominąć kolejnego kosmetycznego rarytasu- lawendy. Roślina pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego, uprawia się ją powszechnie w wielu krajach m.in. w Polsce. Jednak niemalże wszystkim kojarzy się z Prowansją. Warto uwzględnić, że lawenda jest miododajna. Posiada ona kwasy organiczne, które zwalczają wolne rodniki. Olejek ze świecy wraz z masażem złagodzi stres, ułatwi zasypianie, zmniejszy potliwość.
Oprócz świec proponuję masaż lomi lomi na bazie ciepłego oleju kokosowego z olejkiem czekoladowo- wiśniowym. Flawonoidy  podziałają cudownie, rozbudzą zmysły i wytworzą endorfiny. Czy jest coś lepszego niż hormon szczęścia? Czekolada doda energii na cały pracowity tydzień. Masaż relaksacyjny uwiedzie Cię, gdyż składnikami bazowymi są masło shea i olejek cytrusowy. Masaż balijski będzie równie miły, ponieważ bazą jest cieplutki olej winogronowy i olejek eukaliptusowy.
Jeśli chcesz, by Twoja pamięć komórkowa przechowała miłe wspomnienia to zapraszam Cię na masaż świecą.  W te wietrzne dni warto zastanowić się , co jest najpiękniejszym komponentem tego świata? Dla mnie odpowiedź jest jednoznaczna. Masaż.

 MOJE PROPOZYCJE :
- świeca relaksacyjna- składniki : wosk roślinny, olej jojoba, olejek patchuli i pomarańczy
- świeca sensualna : wosk roślinny, olej jojoba, olejek lawendy, olejek koprowy, olejek   miętowy
- masaż lomi lomi na ciepłym oleju kokosowym z nutką czekolady i wiśni
- masaż relaksacyjny -baza : masło shea, olejek cytrusowy
- masaż balijski – baza: olej winogronowy, olejek eukaliptusowy

Mieszanki zapachowe wedle Waszych upodobań.

Autor: Katarzyna Karska.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

RODZAJE MASAŻY

 

Drenaż limfatyczny skuteczny sposób na zdrowie.

Po zapoznaniu się z książką pt. "Limfa", stwierdziłam , że drenaż limfatyczny to zaproszenie do swojego ciała pięknego kwiatu, który ubogaci cały ogród. Około 70 % ludzkiego ciała składa się z wody: krwi, płynu śródmiąższowego i chłonki. Sama etymologia słowa : "limfa" znaczy woda. Duńska naukowiec Maiken Nedergaard dokonała wpaniełego odkrycia. Zidentyfikowała sieć naczyń limfatycznych w mózgu, które usuwają toksyny za pomocą płynu mózgowo - rdzeniowego. Układ glimfatyczny pracuje najbardziej, kiedy śpimy.  Uczeni odkryli, iż słabe drenowanie limfatyczne opon mózgowych w ośrodkowym układzie nerwowym może prowadzić do zakłóceń poznawczych. Szlaki metylacyjne regulują procesy odtruwania oraz usprawniają procesy metaboliczne w organizmie. Udrożnienie wężłów chłonych, pachwinowych usuną nadmiar płynu angażując do pracy cału układ. Co bym zaleciła robić w domu i po za nim,by limfa płynęła prawidłowo?  Na pewno: szczotkowanie na sucho, okłady z oleju rycynowego, pływanie

Choroba Bechterewa

Sama nazwa brzmi poważnie, kto zmaga się z tą dolegliwością , wie że łatwo nie jest.  To choroba zapalna atakująca stawy krzyżowo- biodrowe, tkanki okołokręgosłupowe, ból zlokalizowany jest także w odcinku szyjnym i obręczy barkowej. Jednym słowem mówiąc  schorzenie dotyczy nie najmniejszego procentu układu, jakim jest w swej całości człowiek.  Wiadomo, że w tym przypadku ruchomość kręgosłupa jest znacznie ograniczona.  Co jest tego powodem? Przyczyną pierwotną jest stenoza cenralna, spowodowana  zmianami wtórnymi na wyrostkach stawowych dolnych, co powoduje zwężenie światła kanału kręgowego. Zanikom ulegają mięśnie, kostnieją więzadła. Z powodu obciążeń cierpi Nasza postawa ciała, która jest obolała oraz pochylona.  Pomiarowi siły mięśniowej służy test Lovetta, który wykonuje przed rozpoczęciem masażu, w niektórych jednostkach chorobowych. Masaż stanowi podstawę do wykonywania dalszych etapów postępowania terapeutycznego: fizykoterapii, kinezyterapii. Jakie zabiegi fizykalne polecam?