Przejdź do głównej zawartości

Masaż poporodowy                         Narodziny dziecka  to najpiękniejszy dar, jaki może dostać kobieta od Boga. Nowe życie otwiera okno na świat każdej z Nas. Samo podejście psychosomatyczne do rodzicielki nadaje masażowi dopełnioną formę. Matka musi mieć czas na dojście do siebie po porodzie. Dopiero w tym momencie praktykowany jest masaż.

W Indiach dziecko przychodzi na świat z uśmiechem na buzi. Po narodzinach bierze się je czule na ręce i wdmuchuje powietrze do noska. Po co? Głównie po to, by wytworzyć odruch kichania, co daje w konsekwencji oczyszczenie dróg oddechowych.  U Lakotów najważniejszą osobą jest położna („ ta co przynosi maleństwo na świat”). Nazwano ją „hoksiicu”. Spełnia ona rolę wychowawczą.

Przechodząc do wątku samego masażu poporodowego trzeba uwzględnić aspekt naprawczy dla organizmu kobiety. Na pewno masowanie rewitalizuje skórę. Opracowanie blizny po cesarskim cięciu doprowadza ciało do pewnego porządku. Ponadto wpływa kojąco na psychikę i przyspiesza procesy dobrego samopoczucia. Co mam na myśli?  Wiadomo, że żadna kobieta nie wygląda po tych trudach, jak mama z reklamy. Warto nie przejmować się zbędnymi kilogramami i cellulitem. Trzeba dać sobie czasu i cierpliwości a regeneracja przyjdzie sama. Poświęć sobie małą nutkę przyjemności przyjdź do mnie na masaż. Zapraszam Cię serdecznie.

KORZYŚCI MASAŻU DLA MATEK:

- lepsze samopoczucie psychiczne
- dobry sen
- przyspiesza procesy regeneracyjne ciała ( redukcja tkanki tłuszczowej)
- wzmacnia osłabione mięśnie po porodzie
- wzmacnia aparat stawowy
- odciąża bolące stopy i odcinek lędźwiowy


Tak na marginesie - jeśli mowa o tej prastarej nauce, jaką jest ajurweda trzeba przybliżyć teorię trzech rodzajów energii:

- kapha ( wszystko, co związane z ziemią)
- pitta   ( ogień, dynamika)
- vata   ( energia lekka, ruchliwa i zimna)


Ta najważniejsza część ajurwedy została nazwana doshą. Jaki typ doshy dominuje w Twoim życiu?

Autor: Katarzyna Karska


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rodzaje masaży.

 NOWOŚĆ DRENAŻ LIMFATYCZNY CIAŁA I TWARZY METODĄ NIEMIECKĄ !!!

Medycyna psychosomatyczna.

Dusza, ciało i rozum to jedna wielka substancja chemiczna porównywana z miłością, gdzie wszystko jest szczęściem. Gdyby było tak pięknie, a uczucie szybko by kwitło - ludzie z pewnością nie zapadaliby na choroby. Wątpliwa kwestia, a raczej często  wręcz niemożliwa. Freud odkrył, iż do naszej nieświadomości trafia stres ukryty, który niszczy i pożera niczym lew, Kartezjusz próbował rozdzielić ciało i duszę na dwie odrębne konstrukcje. Odmienne filozoficznie i medycznie. Inkorporacja, kontrola, autonomia i rywalizacja to szczegółowe etapy rozwoju człowieka. Z pewnością mają wpływ na kształtowanie się osobowości. Naukowcy udowodnili, iż kobieta w ciąży nosząca pod sercem dziecko musi dbać, by się nie denerwować. Kortyzol to chyba najbardziej niepożądana substancja dla embrionu niszcząca hipokamp. Badania wykazały, że jeżeli młoda mama czyta dziecku bajki, przed jego narodzeniem,  to u niemowlęcia wytwarzają się jakże potrzebne endorfiny. Maluszek zaczyna mocniej niż zawsze ssać kciuka, a

Certyfikaty.