Przejdź do głównej zawartości

Parafinoterapia

 


Parafina została wynaleziona przez niemieckiego chemika Karla von Reichenbachara ( XX wiek). Parafina ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Po jej użyciu pękające, suche pięty idą w zapomnienie, a skóra jest odpowiednio zregenerowana. Ten cudowny wynalazek zdrowotny bierze również czynny udział w zabiegach fizjoterapeutycznych. Okłady z parafiny otwierają pory, co stwarza lepsze krążenie krwi, a także wchłanianie substancji termicznie czynnej np. przy spłycaniu blizn. 

          Wskazaniem są również:

  • choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa

  • artretyzm

  • przewlekłe stany zapalne stawów i tkanek miękkich

  • fibriomialgia

  • choroby goścowe

  • zapalenie torebki stawowej

  • bóle w okolicy lędźwiowej

  • stany pobudzenia emocjonalnego

Substancja ta dostarcza energię cieplną do tkanek, przez co zmniejsza się napięcie mięśni. Obniża ciśnienie krwi. Rozgrzany mięsień, zwiększa swą rozciągliwość dotyczy to również torebki stawowej, ścięgien oraz wiązadeł. Parafina działa odprężająco na cały układ , jakim jest organizm. Terapeuta musi pamiętać, by nie wykonywać zabiegu po masażu, czy ćwiczeniach. Zawsze wszystkie czynności typu zdrowotnego, wykonujemy przed, nigdy po. Tym samym przygotowujemy ciało do dalszej pracy. Okłady parafinowe działają przede wszystkim przeciwbólowo. Substancja jest delikatna dla skóry, absolutnie jej nie podrażnia. Zabieg rozpoczynamy od dezynfekcji stóp, dłoni. Następnie wykonujemy dokładny peeling enzymatyczny. Parafinę nakładamy pędzelkiem, po uprzednim nakremowaniu lub zastosowaniu mleczka kosmetycznego.

       DZIAŁANIE KOSMETYCZNE:

          usuwa miejscowe przesuszenie, pęknięcie skóry

  • poprawia stan paznokci

  • niweluje przebarwienia skórne

  • tworzy barierę ochronną przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi

Drogie Panie niedługo wiosna, potem lato – po rytuale parafinowym pięta w klapku lub sandałkach będzie wyglądać bez zarzutów. 

Z wiosenną energią, pozdrawiam Was ciepło,

Terapeutka Katarzyna Karska .


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

RODZAJE MASAŻY

 

Choroba Bechterewa

Sama nazwa brzmi poważnie, kto zmaga się z tą dolegliwością , wie że łatwo nie jest.  To choroba zapalna atakująca stawy krzyżowo- biodrowe, tkanki okołokręgosłupowe, ból zlokalizowany jest także w odcinku szyjnym i obręczy barkowej. Jednym słowem mówiąc  schorzenie dotyczy nie najmniejszego procentu układu, jakim jest w swej całości człowiek.  Wiadomo, że w tym przypadku ruchomość kręgosłupa jest znacznie ograniczona.  Co jest tego powodem? Przyczyną pierwotną jest stenoza cenralna, spowodowana  zmianami wtórnymi na wyrostkach stawowych dolnych, co powoduje zwężenie światła kanału kręgowego. Zanikom ulegają mięśnie, kostnieją więzadła. Z powodu obciążeń cierpi Nasza postawa ciała, która jest obolała oraz pochylona.  Pomiarowi siły mięśniowej służy test Lovetta, który wykonuje przed rozpoczęciem masażu, w niektórych jednostkach chorobowych. Masaż stanowi podstawę do wykonywania dalszych etapów postępowania terapeutycznego: fizykoterapii, kinezyterapii. Jakie zabiegi fizykalne polecam?

Drenaż limfatyczny skuteczny sposób na zdrowie.

Po zapoznaniu się z książką pt. "Limfa", stwierdziłam , że drenaż limfatyczny to zaproszenie do swojego ciała pięknego kwiatu, który ubogaci cały ogród. Około 70 % ludzkiego ciała składa się z wody: krwi, płynu śródmiąższowego i chłonki. Sama etymologia słowa : "limfa" znaczy woda. Duńska naukowiec Maiken Nedergaard dokonała wpaniełego odkrycia. Zidentyfikowała sieć naczyń limfatycznych w mózgu, które usuwają toksyny za pomocą płynu mózgowo - rdzeniowego. Układ glimfatyczny pracuje najbardziej, kiedy śpimy.  Uczeni odkryli, iż słabe drenowanie limfatyczne opon mózgowych w ośrodkowym układzie nerwowym może prowadzić do zakłóceń poznawczych. Szlaki metylacyjne regulują procesy odtruwania oraz usprawniają procesy metaboliczne w organizmie. Udrożnienie wężłów chłonych, pachwinowych usuną nadmiar płynu angażując do pracy cału układ. Co bym zaleciła robić w domu i po za nim,by limfa płynęła prawidłowo?  Na pewno: szczotkowanie na sucho, okłady z oleju rycynowego, pływanie