Przejdź do głównej zawartości

Masaż balijski.


Moja wędrówka poprzez masaże orientalne to najlepsza z podróży, to cudowna przygoda życia. Zgodna, jak najbardziej z moim pojmowaniem świata jako komponentu, zbudowanego z subtelnych ciał astralnych i fizycznych. Świata, gdzie główną wartością jest Bóg oraz poszanowanie poglądów drugiej jednostki. Gdzie to właśnie Stwórca stoi w centrum a obok niego kroczy człowiek prowadzony światłem miłości. Miłości troskliwej, opiekuńczej, dobrej. Moje terapie oznaczają „gong”, czyli pałac trudu, jaki muszę włożyć, by zbudować imperium. Imperium zaufania i zrozumienia, które są potrzebne każdemu człowiekowi.

Bali to urokliwy kraj, miejsce ludzi szczęśliwych, tryskających witalnością i urodą rdzennych kobiet. Legenda głosi, iż bogini Lakszimi uczyła tej pięknej sztuki uzdrawiania Balijki. Jeśli mowa o mądrości to trzeba zahaczyć o ajurwedę  bo z niej pochodzi niesamowita wiedza i korzenna siła tegoż rytuału. Dla mnie ukoronowaniem każdej sesji jest uciskowy masaż twarzy i głowy. Idealny przy migrenach z aurą, migrenach porażennych, bólach głowy z odbiciem.

Masaż balijski to jakby gra na instrumencie, gdzie każda technika, ucisk, czy głębsza technika manualna jest niesamowitym dostrojeniem czakr a w końcu duszy. Masaż jawajski oddziałuje dłońmi przez akupresurę i aromaterapię, łączy wspomnianą ajurwedę jak i techniki indonezyjskie. To świetny zabieg relaksacyjny z elementami refleksoterapii stóp. Często z masaży tego typu korzystają sportowcy, ponieważ głęboko wnika w tkankę i niweluje ból. Limfa zostaje przepchana a toksyny uwalniane są przez pot lub częste oddawanie moczu tuż po zabiegu. Ten rodzaj terapii może stać się fantastycznym prezentem pod choinkę. Jeśli masz dylemat w co zainwestować, zainwestuj w zdrowie swojego męża, żony, czy mamy. To zależy tylko od Ciebie. Ja mogę Cię tylko w delikatny sposób zaprosić  na przyjemne spędzenie czasu i relaks.

Korzyści masażu balijskiego:

- nawilża i pielęgnuję skórę
- detoksykuje organizm
-łagodzi bóle głowy i migreny
- poprawia nastrój i sen
- wspomaga utratę wagi
- modeluje sylwetkę
- zmniejsza podatność na alergie

Katarzyna Karska.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

RODZAJE MASAŻY

 

Drenaż limfatyczny skuteczny sposób na zdrowie.

Po zapoznaniu się z książką pt. "Limfa", stwierdziłam , że drenaż limfatyczny to zaproszenie do swojego ciała pięknego kwiatu, który ubogaci cały ogród. Około 70 % ludzkiego ciała składa się z wody: krwi, płynu śródmiąższowego i chłonki. Sama etymologia słowa : "limfa" znaczy woda. Duńska naukowiec Maiken Nedergaard dokonała wpaniełego odkrycia. Zidentyfikowała sieć naczyń limfatycznych w mózgu, które usuwają toksyny za pomocą płynu mózgowo - rdzeniowego. Układ glimfatyczny pracuje najbardziej, kiedy śpimy.  Uczeni odkryli, iż słabe drenowanie limfatyczne opon mózgowych w ośrodkowym układzie nerwowym może prowadzić do zakłóceń poznawczych. Szlaki metylacyjne regulują procesy odtruwania oraz usprawniają procesy metaboliczne w organizmie. Udrożnienie wężłów chłonych, pachwinowych usuną nadmiar płynu angażując do pracy cału układ. Co bym zaleciła robić w domu i po za nim,by limfa płynęła prawidłowo?  Na pewno: szczotkowanie na sucho, okłady z oleju rycynowego, pływanie

Choroba Bechterewa

Sama nazwa brzmi poważnie, kto zmaga się z tą dolegliwością , wie że łatwo nie jest.  To choroba zapalna atakująca stawy krzyżowo- biodrowe, tkanki okołokręgosłupowe, ból zlokalizowany jest także w odcinku szyjnym i obręczy barkowej. Jednym słowem mówiąc  schorzenie dotyczy nie najmniejszego procentu układu, jakim jest w swej całości człowiek.  Wiadomo, że w tym przypadku ruchomość kręgosłupa jest znacznie ograniczona.  Co jest tego powodem? Przyczyną pierwotną jest stenoza cenralna, spowodowana  zmianami wtórnymi na wyrostkach stawowych dolnych, co powoduje zwężenie światła kanału kręgowego. Zanikom ulegają mięśnie, kostnieją więzadła. Z powodu obciążeń cierpi Nasza postawa ciała, która jest obolała oraz pochylona.  Pomiarowi siły mięśniowej służy test Lovetta, który wykonuje przed rozpoczęciem masażu, w niektórych jednostkach chorobowych. Masaż stanowi podstawę do wykonywania dalszych etapów postępowania terapeutycznego: fizykoterapii, kinezyterapii. Jakie zabiegi fizykalne polecam?