Przejdź do głównej zawartości

Masaż Lomi Lomi Nui

Masaż Lomi Lomi Nui to jedna z najpiękniejszych odmian dotyku o działaniu leczniczym i relaksacyjnym, jakie poznałam. Terapeuta staje się przekaźnikiem energii. Wprowadza pacjenta w stan głębokiego relaksu graniczącego ze snem. Skąd geneza lomi? Styl masażu pochodzi z Polinezji. W XIX wieku kahuni wykonywali go w świątyniach. Aspekt duchowy był tu najważniejszym czynnikiem nazywającym ów ideologiczny świat. Misjonarze łączyli formy poznawcze dotyku z tańcem. Fregata, czyli kroki harmonizowały się z ruchami terapeuty. Techniki wykonywane były przedramionami.  Te „muśnięcia” można by porównać do powiewu wiatru. Przypominają one nieco kołysanie.

Masaż pochodzi z pięknego świata Hawajów , czyli pewnego rodzaju uniwersum. Niegdyś uzdrawiano: wodą termalną, gorącymi kamieniami oraz odpowiednią dietą. Współczesny świat wraca do pradawnych metod Wschodu. 
Samo słowo „lomi” oznacza „naciskać”, „ pocierać” oraz „pracować nad wnętrzem” osoby doświadczającej ten oto rodzaj rytuału. Co to znaczy? Przed przystąpieniem do pracy masażysta prosi, przeprasza i dziękuję Stwórcy. W tym cały mistycyzm i dopełnienie procesu psychofizycznego osoby masowanej. Nie ma niczego lepszego niż to, co boskie.

 Moim mottem życiowym jest : „To co dajesz, to dostajesz” i to sprawdza się w pracy masażysty w stu procentach. Muszę czuć wewnętrzny spokój, by obdarować tym stanem swojego pacjenta. Harmonia to połowa sukcesu. Druga rzecz to zaangażowanie i pasja. Te trzy aspekty są istotne w każdym zawodzie a kluczowe dla każdego człowieka pracującego z ludźmi. 

Masaż lomi lomi to świetny sposób pobudzenia limfy, uśmierzenia bólu i błogiego stanu wyciszenia emocjonalnego. Czy wiesz, że gdy doświadczasz lomi zwiększa się w organizmie poziom serotoniny? Wpływa to na Twój nastrój. Jeśli chcesz poznać coś nowego, coś orientalnego po prostu odwiedź mnie w gabinecie. Czy jest coś milszego niż " dotyk  morskiej fali" ?


  Korzyści masażu:

- głęboko relaksuje

- poprawia jakość snu

-  zwiększa odporność organizmu

- ulepsza percepcję zmysłów

- pobudza krążenie limfy i krwi

- usuwa toksyny z organizmu


Autor: Katarzyna Karska.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Równowaga miednicy.

Dysfunkcje stawu biodrowego.

Ból stawu biodrowego jest bardzo nieznośny i dokuczliwy. Pacjenci uskarżają się na objawy dysfunkcyjne takie jak: dolegliwości w stanie spoczynku – atakujące w nocy, zdarzają się również bóle podczas marszu, a także gdy krótkotrwale chodzimy, czy stoimy. Patogeneza koksartozy ma swoje lustrzane odbicie w czynnikach psychogennych. Po pierwsze trzeba wyjaśnić, czym jest dystrakcja? To po prostu odseparowanie od siebie głowy i panewki kości, powodujące brak jej poślizgu po powierzchni stawów. Co jest przyczyną choroby? Na pewno wrodzone predyspozycje strukturalne, nierównowaga statyczna miednicy, zespół Th 12 oraz zespół pseudołąkotkowy kolana. Koksartoza wtórna powstaje również na drodze zwyrodnień, wrodzonych zwichnięć, dysplazji oraz martwicy jałowej. Występują także typowe stany powypadkowe lub pooperacyjne, co wyjaśnia ów stan rzeczy.
Główne objawy chorobowe to : - bóle stawu biodrowego - bóle lędźwiowe - bóle kolan - ból w okolicy stawu krzyżowo- biodrowego - objawy w zespole wiązadeł : b…

Masaż świecą.