Przejdź do głównej zawartości







MASAŻ RELAKSACYJNY- połączenie masażu klasycznego z energetycznym. Masaż całego ciała stosuje się, by poprzez odpowiednie techniki rozluźnić spięte tkanki i mięśnie pacjenta.  Masaż musi być przeprowadzony przy użyciu olejków eterycznych, które mają zadawalające działanie zdrowotne. Ważnym elementem tego rytuału jest muzyka, która ma za zadanie wyciszać i relaksować. Masaż relaksacyjny to uzdrawianie ciała i duszy. Po takim zabiegu będziecie Państwo wyciszeni, polepszy się sen, koncentracja. Masaż ten niesie spektrum korzyści: działa wspaniale na funkcję psychofizyczne organizmu.

Masaż obejmuje całe ciało, stosuję techniki rozluźniające , sedatywne. Powstała żywa dyskusja na temat stosowania olejków. Ja w swojej pracy uzupełniam ten rodzaj oddziaływania na pacjenta, ponieważ wierzę w moc olejków nie tylko ze strony aromoterapii. Już w starożytności używano tych środków do relaksacji.


Masaż relaksacyjny trwa godzinę, góra półtorej. Masuję: stopy, kończyny dolne ( tył), kręgosłup, kręgi szyjne, barki, kończyny górne, odcinek piersiowy, kończyny dolne ( przód). Warto masaż relaksacyjny powtórzyć od trzech do pięciu sesji. 
Masaż wpływa na organizm i na wszystkie jego układy: ukł. nerwowy, oddechowy, krążenia, pokarmowy i moczowy. Oprócz tych walorów ma również działanie detoksykujące. Po zakończonym masażu warto napić się szklanki wody.

Jeśli wyjdziesz z mojego gabinetu ze stwierdzeniem, że :

" Zdrowie jest najcenniejszą zdobyczą a zadowolenie największym bogactwem "- będzie to dla mnie największy komplement.

Autor: Katarzyna Karska



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

RODZAJE MASAŻY

 

Drenaż limfatyczny skuteczny sposób na zdrowie.

Po zapoznaniu się z książką pt. "Limfa", stwierdziłam , że drenaż limfatyczny to zaproszenie do swojego ciała pięknego kwiatu, który ubogaci cały ogród. Około 70 % ludzkiego ciała składa się z wody: krwi, płynu śródmiąższowego i chłonki. Sama etymologia słowa : "limfa" znaczy woda. Duńska naukowiec Maiken Nedergaard dokonała wpaniełego odkrycia. Zidentyfikowała sieć naczyń limfatycznych w mózgu, które usuwają toksyny za pomocą płynu mózgowo - rdzeniowego. Układ glimfatyczny pracuje najbardziej, kiedy śpimy.  Uczeni odkryli, iż słabe drenowanie limfatyczne opon mózgowych w ośrodkowym układzie nerwowym może prowadzić do zakłóceń poznawczych. Szlaki metylacyjne regulują procesy odtruwania oraz usprawniają procesy metaboliczne w organizmie. Udrożnienie wężłów chłonych, pachwinowych usuną nadmiar płynu angażując do pracy cału układ. Co bym zaleciła robić w domu i po za nim,by limfa płynęła prawidłowo?  Na pewno: szczotkowanie na sucho, okłady z oleju rycynowego, pływanie

Choroba Bechterewa

Sama nazwa brzmi poważnie, kto zmaga się z tą dolegliwością , wie że łatwo nie jest.  To choroba zapalna atakująca stawy krzyżowo- biodrowe, tkanki okołokręgosłupowe, ból zlokalizowany jest także w odcinku szyjnym i obręczy barkowej. Jednym słowem mówiąc  schorzenie dotyczy nie najmniejszego procentu układu, jakim jest w swej całości człowiek.  Wiadomo, że w tym przypadku ruchomość kręgosłupa jest znacznie ograniczona.  Co jest tego powodem? Przyczyną pierwotną jest stenoza cenralna, spowodowana  zmianami wtórnymi na wyrostkach stawowych dolnych, co powoduje zwężenie światła kanału kręgowego. Zanikom ulegają mięśnie, kostnieją więzadła. Z powodu obciążeń cierpi Nasza postawa ciała, która jest obolała oraz pochylona.  Pomiarowi siły mięśniowej służy test Lovetta, który wykonuje przed rozpoczęciem masażu, w niektórych jednostkach chorobowych. Masaż stanowi podstawę do wykonywania dalszych etapów postępowania terapeutycznego: fizykoterapii, kinezyterapii. Jakie zabiegi fizykalne polecam?